НОВОСТИ ДНЯ: Україна перейде на зимовий час в останню неділю жовтня  Телескоп NASA показав пульсар у сузір'ї Цефея  Біля Рівного знайшли ритуальне поховання, якому близько 5000 років  Какие звуки слышны на Марсе: данные Perseverance  Погода в Украине дважды изменится до конца октября: Диденко озвучила прогноз  Под Киевом обнаружили стоянки древних людей, которым больше 10 тысяч лет  Ізраїль і Південна Корея випускатимуть бойові безпілотники нового поколіннявсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
20.09.2021 1060

Плавав ще за вікінгів: вчені визначили вік кита, скелет якого знайшли українські полярники

Вчені встановили, що вік кита, залишки якого знайшли українські полярники на острові Расмуссен неподалік станції “Академік Вернадський”, становить 1350 років.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НАНЦ у Фейсбуці.

«Нарешті вчені НАНЦ отримали результати радіовуглецевого аналізу зразків, зробленого в лабораторії у Познані, Польща. Завдяки цьому дослідженню було визначено вік залишків кита: він становить 1350 років (плюс/мінус 30 років). Тільки уявіть: це означає, що він помер у сьомому столітті, в епоху вікінгів та цивілізації майя, за три сторіччя до княгині Ольги і князя Володимира», - зазначається в повідомленні.

Щодо виду, то вчені визначили, що це синій кит – найбільший кит і взагалі тварина в світі. За довжиною щелепи встановлено, що цей кит був завдовжки щонайменше 26 метрів. Він належав до південного (антарктичного) підвиду – це найбільший підвид серед синіх китів.

У НАНЦ заявили, що це відкриття має надзвичайне значення, оскільки загалом у музеях світу є лише кілька десятків скелетів синіх китів, і більшість із них належать іншому підвиду. Унаслідок китобійного промислу до 1960-х синій кит був практично повністю винищений. З 1963 року вид перебуває під охороною, але через незаконний (зокрема, радянський та японський) промисел відновлення популяції не відбувалося. На середину 1980-х, за даними міжнародної китобійної комісії, в світі залишалося не більше 200-1400 особин.

Наразі, попри всі природоохоронні заходи, антарктичний синій кит все одно залишається дуже рідкісним – його чисельність становить 1,6-3 тис. особин, повідомили у НАНЦ, додавши, що до відновлення популяції треба ще принаймні 200 років, звісно, за умови, що не виникнуть інші загрози.

Оценка материала:

5.00 / 1
Плавав ще за вікінгів: вчені визначили вік кита, скелет якого знайшли українські полярники 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
20.09.2021 1060
Еще материалы раздела «Общество»