НОВОСТИ ДНЯ: Україна перейде на зимовий час в останню неділю жовтня  Телескоп NASA показав пульсар у сузір'ї Цефея  Біля Рівного знайшли ритуальне поховання, якому близько 5000 років  Какие звуки слышны на Марсе: данные Perseverance  Погода в Украине дважды изменится до конца октября: Диденко озвучила прогноз  Под Киевом обнаружили стоянки древних людей, которым больше 10 тысяч лет  Ізраїль і Південна Корея випускатимуть бойові безпілотники нового поколіннявсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
20.09.2021 378

Комаровський пояснив у програмі «Ранок з Україною», чи можна заразитися covid-19 після щеплення, якщо з'явилися гострі симптоми

У деяких людей після вакцинації з'являються гострі симптоми, які нагадують захворювання на коронавірус. У такому разі чи може вакцинована людина заразити оточуючих? Ведучий рубрики «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» пояснив, які вакцини використовуються проти коронавірусу й як вони діють на людей.

Нерідко люди скаржаться на те, що перші 1-2 дні після вакцинації у них з'являються гострі симптоми. Наприклад, підвищення температури, катаральні явища. Тобто таке відчуття, що вакцина не допомогла, а посилила слабкий стан організму. Тому ніби краще перебувати подалі від такої людини. Однак Євген Комаровський розвінчав цей міф.

«При появі гострих симптомів безпосередньо після вакцинації можна заразитися тільки тоді, коли для вакцинації використовується живий збудник», – пояснив доктор Комаровський.

Наприклад, за словами лікаря-педіатра вищої категорії, після отримання оральної вакцини проти поліомієліту людина певний час виділяє живий вірус в навколишнє середовище.

«На сьогодні всі вакцини від коронавірусної інфекції не мають ніякого відношення до живого коронавірусу, – запевнив кандидат медичних наук Євген Комаровський. – У всіх вакцинах використовується або інактивований вірус, тобто вірус, позбавлений своєї заразності. Або – фрагмент вірусу. Конкретно – це білок, який є джерелом утворення антитіл».

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

 

Оценка материала:

5.00 / 1
Комаровський пояснив у програмі «Ранок з Україною», чи можна заразитися covid-19 після щеплення, якщо з'явилися гострі симптоми 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
20.09.2021 378
Еще материалы раздела «Общество»