НОВОСТИ ДНЯ: Вперше за 20 років збільшилася кількість людей, які живуть за межею бідності - ООН  У Туреччині випробували ручний гранатомет, який стріляє різними боєприпасами  Время жизни нейтрона измерили при помощи холодной ванны   NASA отправило зонд Люси на изучение троянских астероидов  В Украину идет похолодание с морозами: синоптики рассказали о погоде в регионах  В Україні виросте один з головних податків  Смертність в Україні перевищує минулорічний рівень більш ніж на 15%все новости дня
Политика
Мир
22.09.2021 389

Казахстан відмовиться від російського телефонного коду

Казахстан з 2023 року планує перейти на власний міжнародний телефонний код, відмовившись від російського.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт міністерства цифрового розвитку, інновацій та аерокосмічної промисловості РК.

Як зазначається, замість телефонного коду +7, який також закріплений за РФ, Казахстан зарезервував +997 в Бюро стандартизації електрозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ).

«Казахстан перейде на власний національний телефонний код. Символічно, що до 30-річчя незалежності МЦРІАП зарезервувало за собою новий телефонний код +997 в Міжнародному союзі електрозв'язку. Раніше ми ділили код +7 разом з Росією, тепер, коли ви зателефонуєте з нашої країни за кордон, буде висвітлюватися "Казахстан"», - зазначив Багдат Мусін, міністр цифрового розвитку, інновацій та аерокосмічної промисловості РК.

За планами МЦРІАП, Казахстан перейде на новий національний код з січня 2023 року. При цьому з моменту присвоєння новий і старий код можуть бути використані паралельно протягом 2-х років. Повний перехід очікується з 2025 року.

Відзначається, що після виходу зі складу СРСР міжнародний телефонний код +7 закріпився за Російською Федерацією і Республікою Казахстан. Він використовується відповідно до Угоди від 17 червня 2006 року «Про використання нумерації 7-зони всесвітньої нумерації» (підписаної 17 червня 2006 року, між адміністраціями зв'язку двох країн).

Оценка материала:

5.00 / 1
Казахстан відмовиться від російського телефонного коду 5.00 5 1
Политика / Мир
22.09.2021 389
Еще материалы раздела «Мир»