НОВИНИ ДНЯ: Третя світова війна вже почалась: термінова заява Залужного  Яблучний тарт татен: рецепт ароматної французької випічки  На Марсі знайшли ознаки життя: що кажуть вчені  Майже 90% компаній планують підвищити зарплати: на скільки вони зростуть у 2025 році  "Загарбати цілком й остаточно": політичний експерт назвав сценарій, який Путін підготував для України  Що робити, щоб буряк швидше зварився: 25 хвилин на будь-який розмір плоду — і каструля буде чистою  Церковний календар на грудень 2024 року: коли до дітлахів прийде святий Миколай і дата Різдвавсі новини дня
Політика
Світ
26.09.2021 692

ВООЗ уперше за 15 років переглянула норми якості повітря

Всесвітня організація охорони здоров’я вперше з 2005 року оновила рекомендації щодо якості повітря, посиливши низку вимог.

Про це повідомила пресслужба ВООЗ, передає Укрінформ.

Оновлені рекомендації пропонують посилити регулювання щодо шести забрудників — це частинки розміром менш як 10 і 2,5 мікрона (позначаються, відповідно, PM₁₀ і PM₂.₅). Обидва типи частиною можуть глибоко проникати в легені, а частинки PM₂.₅ навіть можуть потрапляти в кровоносну систему, вражаючи передусім серце й дихальні шляхи, але й інші органи також.

Останні дослідження показали, що забруднене повітря набагато більше шкодить здоров’ю, ніж вважалося раніше. Забруднення повітря щороку призводить до передчасної смерті семи мільйонів людей. У дітей воно призводить до ураження легень і серця, виникнення респіраторних інфекцій і астми, а у дорослих забруднене повітря впливає на виникнення ішемічної хвороби серця та інсульту і, за даними останніх досліджень, — нейродегенеративних захворювань і діабету.

Головне джерело частинок PM₁₀ і PM₂.₅ — це спалювання палива. За даними ВООЗ, у 2019 році понад 90% населення Землі жило в районах, де концентрація PM₂.₅ перевищувала норми, встановлені у 2005 році. Як наголошує Організація, майже 80% пов'язаних із цими частинками смертей можна було б уникнути, якби виконувалися нинішні рекомендації ВООЗ.

Як наголосив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус, хоча забруднене повітря (як і зміни клімату) є глобальною проблемою, найбільше воно уражає країни із середнім і низьким рівнем доходу.

Оценка материала:

5.00 / 1
ВООЗ уперше за 15 років переглянула норми якості повітря 5.00 5 1
Політика / Світ
26.09.2021 692
Еще материалы раздела «Світ»