НОВОСТИ ДНЯ: Україна перейде на зимовий час в останню неділю жовтня  Телескоп NASA показав пульсар у сузір'ї Цефея  Біля Рівного знайшли ритуальне поховання, якому близько 5000 років  Какие звуки слышны на Марсе: данные Perseverance  Погода в Украине дважды изменится до конца октября: Диденко озвучила прогноз  Под Киевом обнаружили стоянки древних людей, которым больше 10 тысяч лет  Ізраїль і Південна Корея випускатимуть бойові безпілотники нового поколіннявсе новости дня
Политика
Мир
26.09.2021 280

ВООЗ уперше за 15 років переглянула норми якості повітря

Всесвітня організація охорони здоров’я вперше з 2005 року оновила рекомендації щодо якості повітря, посиливши низку вимог.

Про це повідомила пресслужба ВООЗ, передає Укрінформ.

Оновлені рекомендації пропонують посилити регулювання щодо шести забрудників — це частинки розміром менш як 10 і 2,5 мікрона (позначаються, відповідно, PM₁₀ і PM₂.₅). Обидва типи частиною можуть глибоко проникати в легені, а частинки PM₂.₅ навіть можуть потрапляти в кровоносну систему, вражаючи передусім серце й дихальні шляхи, але й інші органи також.

Останні дослідження показали, що забруднене повітря набагато більше шкодить здоров’ю, ніж вважалося раніше. Забруднення повітря щороку призводить до передчасної смерті семи мільйонів людей. У дітей воно призводить до ураження легень і серця, виникнення респіраторних інфекцій і астми, а у дорослих забруднене повітря впливає на виникнення ішемічної хвороби серця та інсульту і, за даними останніх досліджень, — нейродегенеративних захворювань і діабету.

Головне джерело частинок PM₁₀ і PM₂.₅ — це спалювання палива. За даними ВООЗ, у 2019 році понад 90% населення Землі жило в районах, де концентрація PM₂.₅ перевищувала норми, встановлені у 2005 році. Як наголошує Організація, майже 80% пов'язаних із цими частинками смертей можна було б уникнути, якби виконувалися нинішні рекомендації ВООЗ.

Як наголосив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус, хоча забруднене повітря (як і зміни клімату) є глобальною проблемою, найбільше воно уражає країни із середнім і низьким рівнем доходу.

Оценка материала:

5.00 / 1
ВООЗ уперше за 15 років переглянула норми якості повітря 5.00 5 1
Политика / Мир
26.09.2021 280
Еще материалы раздела «Мир»