НОВИНИ ДНЯ: Тушкована капуста на сковороді: як приготувати її смачно без м'яса  В Україну повертається снігова погода. Де і коли чекати на опади  Законопроєкт, що запровадить нові правила на ринку оренди, повинні ухвалити у 2025 році: подробиці  Команда Зеленського змінить бренд "Слуга народу" на виборах, - джерела  Морози до -13 й ожеледиця: прогноз погоди на 14 січня  Ціни злетіли. У яких містах знову подорожчала нерухомість  Перший мільйон. Навіщо Україна нарощує виробництво біометану та що це такевсі новини дня
Політика
Європа
15.01.2025 326

Десять країн ЄС виступили за санкції проти всього російського газу, - Bloomberg

Група з десяти країн Європейського Союзу виступила за посилення санкцій проти Росії. Зокрема, шляхом додаткових обмежень на природний газ, зокрема на скраплений (СПГ).

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Bloomberg. Про це повідомляють Контракти.UA.

Видання з посиланням на документ, який є в його розпорядженні, повідомляє, що Швеція, Ірландія, Польща, Данія, Фінляндія, Чехія, Румунія і три країни Балтії пропонують заборонити імпорт трубопровідного і скрапленого російського газу. Щоб обмежити доходи Кремля, які використовуються на фінансування війни проти України.

Обмежувальні заходи потребуватимуть одностайного схвалення 27 держав-членів ЄС, що стає дедалі важчою перешкодою через позицію угорського прем'єра Віктора Орбана, пише Bloomberg.

"Як кінцеву мету необхідно заборонити імпорт російського газу і СПГ якомога швидше. Альтернативою повній забороні може стати поступове скорочення використання російського газу і СПГ, як це вже викладено в дорожній карті RePowerEU", - йдеться в документі.

Незважаючи на те, що ЄС прагне до диверсифікації, від початку російсько-української війни поставки з Росії сягнули 204 млрд доларів. При цьому на тлі скорочення загальних поставок викопного палива рекордно зросли поставки СПГ.

"Російський флот танкерів СПГ має бути підданий цільовим санкціям, що забороняють стоянку і морські послуги на території ЄС", - йдеться в документі.

Крім того, вони наполягають на обмежувальних заходах щодо більшої кількості танкерів, які перевозять російську нафту в треті країни. Цей тіньовий флот допоміг Росії обійти цінову стелю, запроваджену країнами G7.

Оскільки Євросоюз розпочинає консультації щодо 16-го пакету санкцій проти Росії, також пропонується запровадити заборону на імпорт металів, розширити заборону на транзит товарів, а також додаткові санкції проти фінансових установ та IT-сектору.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Індія відмовиться від нафтових танкерів, які потрапили під санкції США. Ця країна багато в чому вигравала від поставок дешевої російської нафти на свої НПЗ.

Минулого тижня США ввели санкції проти найбільших нафтових компаній Росії і не тільки.

Оценка материала:

5.00 / 2
Десять країн ЄС виступили за санкції проти всього російського газу, - Bloomberg 5.00 5 2
Політика / Європа
15.01.2025 326
Еще материалы раздела «Європа»