Прес-релізи
Інше
Передпосівна обробка насіння: чому це так важливо?
Технологія вирощування сільськогосподарських культур передбачає застосування великої кількості агроприйомів.
Один із них – передпосівна обробка насіння, тобто його протруювання, як метод по знешкодженню більшості збудників захворювань та шкідників, які спроможні поширюватися через посівний матеріал.
Жодний агроприйом у сільському господарстві не має 100% позитивного ефекту без ризику мати негативні наслідки. Втім, це правило застосовується до всіх галузей народного господарства. Наприклад, глибока оранка ґрунту, з одного боку, покращує аерацію, з іншого – порушує його структуру, знищує корисні бактерії, які опиняються набагато нижче від поверхні землі. Механізоване збирання врожаю ягідників зменшує трудовитрати, але, одночасно з цим, збільшує відсоток втрат врожаю у порівнянні з ручним збором ягід.
Які ж аргументи «проти» стосовно протруювання насіння? Ось основні з них:
- додаткові витрати на придбання протруювачів;
- необхідність правильного підбору ефективного дозування;
- дотримання рекомендованих концентрацій. Збільшення дози діючої речовини може пригнічувати проростання, а недостатня її кількість у розчині мінімізує позитивний ефект;
- необхідність суворого дотримання належних умов зберігання насіннєвого матеріалу, що піддавалося протруюванню;
- небезпечний хімічний склад, що при неправильно обраному методі обробки насіння може призвести до забруднення ґрунтових вод продуктами розпаду хімічних речовин.
Однак аргументів «за» передпосівну обробку набагато більше. Основні з них - забезпечення захисту насіння, проростків і сходів від хвороб та шкідників; отримання врожаю високої якості.
То ж, чи варто робити передпосівну обробку насіння пестицидами, інсектицидами, і чи є інший, альтернативний шлях вирішення питання? Відповідь: так, варто, але з дотриманням усіх рекомендацій по їх застосуванню та подальшому зберіганню посівного матеріалу. А як щодо застосування протруювачів в органічному землеробстві?
Альтернатива є!
Чим можна замінити або за рахунок чого знизити використання пестицидів для обробки насіннєвого матеріалу? ТОВ «Майбутнє Будуємо Разом» пропонує аграріям з цією метою використовувати універсальні композиційні добрива з фунгіцидною та антибактерицидною дією, наприклад, ДоброДІЙ Комфорт Універсальний та органо-мінеральне добриво ДоброДІЙ. Це абсолютно новий клас діючих сполук з високою біодоступністю і швидкістю проникнення в клітини збудників.
Обробляючи посівний матеріал зазначеними препаратами, аграрій отримує подвійний ефект: покращується захист насіння від багатьох збудників та шкідників та з'являється додатковий елемент живлення для рослин на початковій стадії розвитку.