НОВОСТИ ДНЯ: Украине прогнозируют туманный вторник, снег и до 12° тепла  Пентагон завершив будівництво новітнього радара великої дальності на Алясці  Олена Зеленська пропонує запровадити у школах уроки культури харчування  Цены выросли почти на 50%: кто сможет позволить себе квартиру в Киеве  Amazon допомагає дослідникам вивчати, як «приглушити» Сонце  Декабрь в Киеве будет без снега, но с дождями: прогноз погоды на месяц  Пекарі поскаржилися на супермаркети: як в Україні накручують ціни на хлібвсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
20.10.2021 744

Маринович радить українцям змінити радянський «пакет цінностей»

Українцям варто змінити "пакет цінностей", за яким вони жили в радянські часи, вважає дисидент, правозахисник, засновник Української Гельсинської спілки, віцеректор Українського католицького університету Мирослав Маринович.

630_360_1541945672-603_20.10.21

В інтерв'ю Укрінформу він зауважив: «Те, що допомагало людям вижити в час поневолення (як-от корупція), сьогодні стає гальмом і применшує наші шанси. Проте я вірю в Україну і в її шанси, допоки в ній є люди, які вміють розрізнити правду від облуди, добро від зла, і мають мужність стояти на боці добра. З цієї ж причини я не вірю в перемогу Путіна та його режиму, оскільки вони зробили ставку на брехню, ненависть і насильство».

Як наголосив Маринович, слід змінити «цінності виживання» і «домовитися, що відтепер житимемо за цінностями, які лежать в основі людської цивілізації».

«Якщо ж шукати часові рамки в Біблії, то я не буду оригінальний і повторю той напівжарт, який цими тижнями гуляв по Україні: ми пройшли вже тридцять мойсеєвих років – залишилося ще десять. Потрібні мінімум два покоління, щоб активне населення струсило порох рабства зі своїх підошов», - додав Маринович.

На його думку, сьогодні у світі діє принцип «єдність у багатоманітті», й Україна могла б видобути велику суспільну енергію, якби зуміла реалізувати цей принцип свідомо й ефективно.

«Але це вимагає подолання певних задавнених стереотипів, і я ще не бачу організованої суспільної сили, яка б узяла це завдання за основу своєї діяльності. Творення такої сили, мабуть, і забере в нас оті десять років, яким нам бракує до виповнення мойсеєвого числа», - підкреслив Маринович.

Оценка материала:

5.00 / 1
Маринович радить українцям змінити радянський «пакет цінностей» 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
20.10.2021 744
Еще материалы раздела «Общество»