НОВОСТИ ДНЯ: Украине прогнозируют туманный вторник, снег и до 12° тепла  Пентагон завершив будівництво новітнього радара великої дальності на Алясці  Олена Зеленська пропонує запровадити у школах уроки культури харчування  Цены выросли почти на 50%: кто сможет позволить себе квартиру в Киеве  Amazon допомагає дослідникам вивчати, як «приглушити» Сонце  Декабрь в Киеве будет без снега, но с дождями: прогноз погоды на месяц  Пекарі поскаржилися на супермаркети: як в Україні накручують ціни на хлібвсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
22.10.2021 399

Україна дозволить третю дозу COVID-вакцини для людей зі слабким імунітетом

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики України рекомендує дозволити введення третьої додаткової дози вакцини від COVID людям з ослабленим імунітетом. Зокрема, онкохворим, ВІЛ-інфікованим та іншим категоріям осіб.

Про це в коментарі РБК-Україна розповів голова цієї групи експертів Федір Лапій.

За його словами, третя додаткова доза відрізняється від бустерної тим, що першу вводять через 28 днів після другої дози, а бустерну - через шість місяців.

"Її (додаткову дозу, ред.) вводять особам, які гірше відповідають на первинний курс вакцинації. Які люди гірше захищені після стандартних двох доз? Це імунокомпроментовані особи. Це, наприклад, пацієнти з онкозахворюваннями; пацієнти, які мають серйозні проблеми з імунітетом, імунодефіцити; пацієнти, які отримують препарати, що пригнічують імунну відповідь", - підкреслив Лапій.

Він уточнив, що такі рекомендації щодо додаткових доз вже прийняті в інших країнах.

"Нещодавно також була рекомендація від Всесвітньої організації охорони здоров'я. Сьогодні на штабі з вакцинокерованих інфекцій ми затвердили рекомендації щодо додаткової дози, які ми прийняли в понеділок", - зазначив Лапій.

Він додав, що вже визначено перелік станів, за якими люди визнаються імуноскомпроментованими і за якими їм рекомендована третя доза вакцини AstraZeneca, Pfizer-BioNTech, CoronaVac або Moderna.

"Її вводитимуть мінімум через 28 днів після другої дози, оптимально це зробити до третього місяця. Але якщо пройшло більше трьох місяців від другої дози, наприклад, у тих, хто прищепився повним курсом раніше, то вони все одно зможуть її отримати зараз", - сказав Лапій.

Оценка материала:

5.00 / 1
Україна дозволить третю дозу COVID-вакцини для людей зі слабким імунітетом 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
22.10.2021 399
Еще материалы раздела «Общество»