НОВОСТИ ДНЯ: Україна отримає американські гелікоптери, що призначалися для Афганістану – ЗМІ  Науковці знайшли рештки найдавнішої гібридної тварини  З березня зміняться правила проїзду для столичних школярів  Багато снігу та люті морози до -21: якою буде погода в Україні до середини лютого  «Живий ланцюг», виставки: у Києві анонсували заходи до Дня Соборності  Наче бластери із «Зоряних війн»: українські полярники записали «спів» тюленів  Мінлива хмарність і посилення морозів: прогноз погоди на 19 січнявсе новости дня
05.11.2021 314

НБУ більше не надаватиме розрахунків курсу долара до держбюджету: в чому причина

Ухвалений Верховною радою законопроект №5853 вилучає норму про надання Національним банком України прогнозу обмінного курсу до держбюджету. Зараз проект перебуває на підписі у президента.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу НБУ.

Володимир Лепушинський, директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ пояснив, чому ця зміна є цілком логічною.

"Існування вимоги про надання курсового прогнозу НБУ для цілей бюджетного планування створює ризики хибного її сприйняття як "планового курсу в бюджеті", - зазначив він.

Лепушинський пояснив, що ані плану по обмінному курсу, ані відповідального за його реалізацію не існує. "За формування курсу гривні відповідають виключно ринкові сили: баланс між попитом і пропозицією. А НБУ виходить на валютний ринок лише для купівлі валюти для поповнення міжнародних резервів України (за умови сприятливої ситуації) та для згладжування різких рухів обмінного курсу", - сказав він.

"Тому вилучення цієї норми із закону повністю узгоджується з режимом плаваючого курсоутворення, який діє в Україні. Натомість передбачається, що НБУ та уряд і надалі проводитимуть взаємні консультації, зокрема щодо прогнозу основних макроекономічних показників, включаючи показники обмінного курсу", -додав Лепушинський.

Він пояснив, що обмінний курс - це невід’ємна складова будь-якого макроекономічного прогнозу. Зокрема, він міститься і в урядовому прогнозі, який використовується для підготовки проекту держбюджету. І, зважаючи на те, що прогнози Мінекономіки та НБУ відрізняються, враховуючи їх різні цілі, норма щодо надання конкретного прогнозу обмінного курсу з макроекономічного прогнозу НБУ була непотрібною.

Оценка материала:

5.00 / 1
НБУ більше не надаватиме розрахунків курсу долара до держбюджету: в чому причина 5.00 5 1
Бизнес / Финансы и банки
05.11.2021 314
Еще материалы раздела «Финансы и банки»