<
НОВИНИ ДНЯ: Коли фронт відчує американську допомогу? Оптимістичний і песимістичний сценарії  Боррель пояснив, чому США не збиватимуть російські ракети над Україною  Місія Juno NASA відобразила вулканічний світ супутника Юпітера  "Погрілися, пора померзнути": синоптик прогнозує потужну негоду в Україні  Як F-16 вплинуть на перебіг війни в Україні: Євлаш пояснив  "Погрілися, пора померзнути": синоптикиня уточнила прогноз погоди в Україні на четвер  Синоптик назвала точну дату, коли в Україні очікуються заморозкивсі новини дня
Бізнес
Технології
05.11.2021 1206

NASA назвало місце висадки на Місяці модуля Nova-C

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) оприлюднило місце висадки посадкового модуля Nova-C компанії Intuitive Machines на Місяці.

630_360_1636035562-265_05.11.21

Про це повідомляється на сайті NASA, передає Укрінформ.

«Наприкінці 2022 року NASA відправить посадковий модуль для експерименту з видобутку ресурсів із крижаного покриву… на Південний полюс Місяця на хребті, неподалік кратера "Шеклтон" - місця, обраного в результаті багатомісячної оцінки інженерів і вчених», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, цей район має достатнє сонячне освітлення для живлення сонячних батарей протягом 10-денної місії. Також звідти видно Землю, що забезпечить постійний зв'язок із центром управління. Обране місце розташоване неподалік невеликого кратера, що «ідеально підходить» для дослідження роботом.

Очікується, що в межах місії будуть випробувані три демонстраційні технології - експеримент управління з видобутку ресурсів із крижаного покриву полюсів Місяця PRIME-1, тест роботи системи забезпечення комунікаційної мережі 4G/LTE, розробленої компанією Nokia, та Micro-Nova - робот, що "стрибає", створений компанією Intuitive Machines.

Після посадки бурова установка PRIME-1 пробурить крижаний покрив на глибину до 1 метра та витягне місячний ґрунт, який збережуть для подальшого водного аналізу. Також PRIME-1 обладнаний масспектрометром MSolo, який вимірюватиме летючі сполуки.

У разі успіху отримана інформація буде використана для видобутку ресурсів і висадки на Південному полюсі планети місяцеходу VIPER наприкінці 2023 року.

Також повідомляється, що під час експерименту Nokia планує випробувати свою 4G/LTE систему. Невеликий ровер, розроблений Lunar Outpost, відійде від місця висадки на один-півтора кілометра і почне випробовувати роботу бездротової мережі 4G/LTE на різних дистанціях. Ровер передаватиме дані посадковому модулю, який потім надішле їх на Землю.

У разі успіху випробування на Місяці можуть розгорнути комерційну 4G/LTE систему, зокрема для забезпечення відеозв'язку у високій якості для комунікації між астронавтами, апаратами та місячними базами.

Крім цього, в межах місії буде розгорнуто робота Micro-Nova для "стрибка" в найближчий кратер, де робот буде знімати місцевість і видобуток наукових даних, після чого повернеться назад і передасть дані на посадковий модуль. Micro-Nova здатний переносити корисне навантаження вагою близько кілограма на 2,5 кілометра, переміщатися до місячних кратерів і вести спостереження на Місяці у високій якості.

Як повідомляв Укрінформ, дослідники NASA створили перше 3D-зображення атмосфери Юпітера на основі даних, зібраних космічним апаратом «Юнона».

Оценка материала:

5.00 / 1
NASA назвало місце висадки на Місяці модуля Nova-C 5.00 5 1
Бізнес / Технології
05.11.2021 1206
Еще материалы раздела «Технології»
  • За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити

    Microsoft вже оголосила, що підтримка Windows 10 закінчиться 14 жовтня 2025 року. Після цього для безпечного користування операційною системою потрібно буде щороку платити.

  • Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя

    Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.

  • ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

    Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.

  • Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх

    Після року закритого тестування Bluesky дозволила реєструватися всім. Раніше соцмережа допускала нових користувачів лише за допомогою коду-запрошення, щоб гарантувати, що технологія, яка підтримує мережу, зможе впоратися з трафіком.

  • Гідролокація та підводні дрони Гідролокація та підводні дрони

    Гідролокація та підводні дрони є важливими компонентами сучасних морських технологій, що знаходять застосування як у військових, так і в цивільних сферах. Гідролокація, яка використовує звукові хвилі для виявлення та визначення положення об'єктів під водою, є фундаментальною для підводної навігації, розвідки та мапування. В той же час, підводні дрони, здатні до самостійного виконання задач у водному середовищі, революціонізували підходи до дослідження океанів, оборонної стратегії та екологічного моніторингу. Ця стаття має на меті дослідити історію, технічні аспекти, а також сучасні застосування гідролокації та підводних дронів, з акцентом на їх використанні в Україні.