НОВИНИ ДНЯ: У партії Шольца закликають висунути Пісторіуса кандидатом на посаду канцлера, - Spiegel  Зеленський: повинні зробити все, щоб у 2025 році війна закінчилась дипломатичним шляхом  Зима близько: де в Україні чекати на сніг в понеділок  Зеленський заявив, що українська армія є технологічно найсильнішою в Європі  Фінансовий гороскоп на тиждень: на кого зі знаків зодіаку чекає прибуток 18-24 листопада  Що зірки нам пророкують: гороскоп на 18-24 листопада 2024 року  Мороз до -10 градусів: синоптикиня розповіла, коли в Україну прийде похолоданнявсі новини дня
Бізнес
Технології
18.11.2024 173

Загроза астрономії: вчені закликають зупинити запуски Starlink та їхніх конкурентів

Нині на навколоземній орбіті функціонує понад 9 тисяч супутників.

9e746cbb10b2574e07f85baf4bdbcfa8_18.11.24_1

Астрономи вважають, що запуски мають бути зупинені, доки не будуть повністю оцінені екологічні ризики розгортання тисяч супутників. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це пише Space.com.

Вплив на астрономічні дослідження

Нині на навколоземній орбіті функціонує понад 9 тисяч супутників, з яких понад половину становлять Starlink компанії SpaceX — їх приблизно 6500. Для порівняння, за всю історію космічних польотів на орбіту було виведено близько 19 500 супутників. Це значно ускладнює роботу наземних телескопів, які намагаються вивчати далекі об’єкти у Всесвіті. Світлові сліди від супутників можуть перекривати зображення далеких галактик, зірок та інших космічних об’єктів, що робить їхнє дослідження майже неможливим.

Екологічні наслідки

Крім того, вчені вказують на екологічні наслідки запусків супутників. Вони стверджують, що велика кількість супутників на орбіті може призвести до збільшення космічного сміття, що становить загрозу для інших космічних апаратів та навіть для Міжнародної космічної станції. Також є побоювання щодо впливу на атмосферу Землі, оскільки запуски супутників викидають велику кількість парникових газів.

Попри очевидну вигоду від глобального швидкого супутникового Інтернету, астрономи стурбовані його впливом на спостереження за нічним небом. Крім того, випромінювання від електроніки супутників порушує роботу радіотелескопів, ускладнюючи дослідження найвіддаленіших куточків космосу.

Оценка материала:

5.00 / 2
Загроза астрономії: вчені закликають зупинити запуски Starlink та їхніх конкурентів 5.00 5 2
Бізнес / Технології
18.11.2024 173
Еще материалы раздела «Технології»