Політика
Світ
Берлін попереджає Кремль про наслідки нової агресії проти України
У Берліні розчаровані відмовою Москви від зустрічі на рівні глав МЗС країн «нормандської четвірки» та попереджають Росію, що її подальші деструктивні дії не залишаться без наслідків.
Про це заявив на брифінгу в п’ятницю речник федерального уряду Штеффен Зайберт, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Ми занепокоєні та розчаровані тим, що зустріч голів МЗС «нормандського формату» не відбулася … попри домовленість між канцлером, французьким президентом і російським президентом, ще в період каденції Ангели Меркель... Це пов'язане з позицією Росії», - сказав Зайберт.
Він підкреслив, що позиція федерального уряду завжди, з самого початку конфлікту навколо України та з моменту анексії Криму, полягала в тому, що будь-який підрив територіальної цілісності, суверенітету та незалежності держави Україна буде рішуче засуджений і повинен мати ціну. Тому запроваджувалися санкції у зв’язку з анексією Криму та підтримкою Росією сепаратистів в окремих районах Донецької і Луганської областей, зазначив речник.
«Нині час вчергове нагадати про це… Кожен подальший агресивний крок матиме свою ціну. Але пропозиція щодо переговорів завжди залишається, Берлін завжди готовий вести діалог про цю складну ситуацію», - сказав Зайберт.
На прохання уточнити, які наслідки можуть бути для Кремля в разі нової агресії, речник згадав «європейські санкції, а також суттєве погіршення політичного клімату між ЄС і РФ за роки після анексії Криму».
Як повідомлялось, в.о. канцлера ФРН Ангела Меркель напередодні обговорила ситуацію уздовж українського кордону та на сході України по телефону з Президентом України Володимиром Зеленським, а також під час переговорів у Берліні з прем’єром Польщі Матеушем Моравецьким. Під час спільної з польським прем’єром пресконцеренії Меркель, зокрема, заявила про стурбованість концентрацією російських військ на кордоні, про необхідність «продемонструвати європейську єдність» у тому, щоб будь-яка нова агресія РФ проти України мала високу ціну. Вона також висловила жаль через відмову Росії від зустрічі в форматі Норманді, зауваживши, що «це було б хорошим сигналом, що всі сторони зацікавлені у вирішенні українського питання».