НОВОСТИ ДНЯ: Комунікації та технології: Україна й НАТО підписали оновлений меморандум  Міноборони сформує понад 150 батальйонів тероборони  У Києві підготували 15 локацій для святкування Водохреща  Український парадокс: будівництва затихають, обсяги будівельних робіт зростають  Снег и морозы накануне Крещения: погода на 18 января  Військовий облік жінок: Президент закликав уточнити перелік професій  Більше 70% українських підприємств планують підняти зарплату в 2022 роцівсе новости дня
Бизнес
Экономика
30.11.2021 173

Оборот торгівлі агропродукцією з країнами Азії цьогоріч зріс на 20%

У січні-вересні 2021 року оборот торгівлі агропродовольчими товарами між Україною і Азією збільшився проти минулорічних показників за відповідний період на 20% і сягнув показника у 10,0 млрд дол. США.

630_360_1605016071-606_30.11.21

Про це повідомив Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки», передає Укрінформ.

В ІАЕ зазначили, що сальдо торгівлі вдалося збільшити до 8,0 млрд дол. США. Це відбулось внаслідок зростання вітчизняного експорту (+1,5 млрд дол. США), що перевищило зростання імпорту з країн азійського регіону (+0,1 млрд дол. США).

Головними торговельними партнерами для України в Азії є Китай, Індія, Туреччина, Індонезія, Саудівська Аравія, Іран, Ірак, Пакистан та Ізраїль. Сумарно ці країни акумулюють понад 4/5 вартісних обсягів продажів у цей регіон.

Як постачальники продовольства найбільші за вартістю закупівлі вітчизняні компанії-імпортери здійснюють у Туреччині, Індонезії, Китаї та Індії, звідки надходить 76% від всього азійського імпорту.

"Оскільки Азія є найбільшим ринком збуту для української агропродовольчої продукції, товарна структура нашого експорту в цьому регіоні цілком віддзеркалює загальну. Вона представлена переважно зерновими та олійними культурами, олією, залишками переробки харчової промисловості та м’ясопродуктами", - зазначили аналітики ІАЕ.

Натомість з азійських країн Україна імпортує в основному екзотичні фрукти, пальмову олію, насіння олійних культур, чай та каву.

За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, у 2021 році Україна може оновити минулорічний рекорд аграрного експорту до країн Азії у 10,9 млрд дол. США. На користь такого очікуваного результату свідчить наростаюча динаміка поставок вітчизняної сільгосппродукції до країн цього регіону впродовж понад 10 років, яка зберігалась навіть у період 2014-2016 років, коли значний негативний вплив відчувався внаслідок подій у Криму та на Донбасі.

"Водночас комплексна потенційна ємність ринку країн Азії залишається для українських постачальників невикористаною, оскільки наразі попит на продовольство у цьому регіоні зростає дуже динамічно", - підсумували в Національному науковому центрі.

Оценка материала:

5.00 / 1
Оборот торгівлі агропродукцією з країнами Азії цьогоріч зріс на 20% 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
30.11.2021 173
Еще материалы раздела «Экономика»