НОВОСТИ ДНЯ: Україна четвертий рік поспіль оновила рекорд аграрного експорту  В Азії знайшли понад 200 нових видів флори і фауни  Штучний інтелект навчили виявляти пацієнтів із високим ризиком інфаркту  Опозиція Канади закликає Трюдо негайно надати Україні летальну зброю  Фрагмент старої ракети SpaceX у березні може зіткнутися з Місяцем  Когда в Киев придет потепление: синоптики назвали дату  Економісти прогнозують зростання цін: скільки коштуватимуть м'ясо, хліб, олія та овочівсе новости дня
Политика
Европа
01.12.2021 240

Єврокомісія запропонувала заходи для полегшення ситуації на кордоні з Білоруссю

Єврокомісія запропонувала вжити тимчасових правових і практичних заходів допомоги для Польщі, Литви і Латвії у зв'язку з міграційною кризою, яка виникла на кордонах цих країн з Білоруссю.

Про це повідомляє сайт ЄК в середу, 1 грудня.

"ЄС чітко дав зрозуміти, що будь-яка спроба підірвати наш Союз лише зміцнить нашу солідарність. Сьогодні ми жваво показуємо цю солідарність: у вигляді певних тимчасових і виняткових заходів, згідно з якими Латвії, Литві і Польщі будуть надані засоби, необхідні для того, щоб контрольовано і якнайшвидше реагувати на ці надзвичайні обставини і діяти в умовах правової визначеності", – заявив віце-президент Єврокомісії Маргарітіс Схінас.

Планують, що запропонованих заходів буде вжито протягом шести місяців, якщо їх не буде продовжено чи скасовано, водночас вони стосуватимуться громадян країн, що не є членами ЄС, хто незаконно прибули в ЄС з території Білорусі чи перебувають поблизу кордону або прибули до пунктів перетину на кордоні.

Згідно із пропозицією, три держави ЄС матимуть можливість продовжити період реєстрації заяв про надання притулку до чотирьох тижнів замість нинішніх 3-10 днів.

Вони також зможуть застосовувати процедуру з надання притулку на кордоні для обробки всіх клопотань про надання притулку, включаючи апеляцію, протягом максимум 16 тижнів – за винятком випадків, коли заявникам із проблемами зі здоров'ям не може бути надана адекватна підтримка.

Також три держави-члени можуть застосовувати спрощені і швидші національні процедури для повернення осіб, чиї клопотання про міжнародний захист відхилено.

Також при виконанні цих процедур, які мають бути виконані відповідно до цієї пропозиції, повинні поважати основні права і конкретні гарантії, передбачені законодавством ЄС, включаючи кращі інтереси дитини, невідкладну медичну допомогу і потреби вразливих людей.

Крім того, Єврокомісія пропонує країнам практичну підтримку. Європейське бюро підтримки притулку (EASO) може допомогти з реєстрацією та опрацюванням заяв, забезпечити перевірку вразливих осіб і організацію адекватного прийому мігрантів, тоді як прикордонне агентство Frontex може надати підтримку для прикордонного контролю. Європол може надати розвіддані для протидії контрабанді людей.

Щоб пропозиція Єврокомісії набула чинності, Рада ЄС має схвалити рішення після консультації з Європарламентом. Після того як це рішення погодять із Радою ЄС, враховуючи терміновість ситуації, воно має набути чинності наступного дня після публікації в Офіційному журналі ЄС.

Оценка материала:

5.00 / 1
Єврокомісія запропонувала заходи для полегшення ситуації на кордоні з Білоруссю 5.00 5 1
Политика / Европа
01.12.2021 240
Еще материалы раздела «Европа»