НОВОСТИ ДНЯ: Майже 90% українців проти територіальних поступок росії заради миру  Українців, які не повернуться додому після війни, стало більше – опитування  Ти не поїдеш жити до Лондона: у Британії ріелтори відмовляються працювати з росіянами  Українські водійські посвідчення повністю визнаватимуться на території ЄС  Чи можливе життя за межами Землі: вчені зробили нове відкриття  Забудовники відновили продажі. Що відбувається з цінами на квартири у Києві  Як довго зберігаються овочі і фрукти в холодильнику і без: корисна шпаргалкавсе новости дня
Бізнес
Технології
02.12.2021 417

Голова Держкосмосу спрогнозував, коли може запрацювати українсько-канадський космодром

У 2024-му році у Канаді можуть розпочатися польотні випробування на космодромі, де використовуватимуть українські ракети.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це в інтерв’ю Укрінформу розповів голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай.

“Якщо нашим колегам з “Maritime Launch Services” (MLS, компанія-оператор космодрому – ред.) вдасться все те, що вони запланували, в тому числі, якщо їм вчасно надійдуть усі кошти, то вже за 3 роки вони зможуть перейти до польотних випробувань”, - сказав Тафтай.

Він додав, що “і MLS, і КБ “Південне”, і КБ “Південмаш” зорієнтовані на досягнення результату у максимально стислі терміни”. “Готовність української сторони – 100%. Наскільки я розумію, наші канадські партнери також повністю готові до того, аби приступити до фактичного будівництва комплексу”, - зазначив голова ДКАУ.

За його словами, американська компанія “Nanoracks” уже заявила про свій намір замовляти пускові послуги майбутнього космодрому. “Це – вияв довіри з боку ринку до оператора цього проєкту”, - сказав Тафтай.

Він також наголосив, що майбутній космодром, що працюватиме в Канаді з використанням українських ракет, користуватиметься попитом у світі.

“Комерційні перспективи цього проєкту хороші. Я переконаний, що космодром зможе вдало конкурувати і за технічними параметрами, і за ціною з іншими пусковими майданчиками”, - сказав Тафтай.

Він зазначив, що ринок супутникового зв’язку зростає щорічно. “Вже є проєкти, що передбачають запуск сотень, а іноді й тисяч супутників для створення космічних угруповань. Це – багато роботи”, - додав голова ДКАУ.

Як повідомляв Укрінформ, минулого місяця в канадській провінції Нова Скотія пройшла церемонія закладення “першого каменя” стартового комплексу для запусків космічних апаратів на українському ракетоносії "Циклон-4М".

Оценка материала:

5.00 / 1
Голова Держкосмосу спрогнозував, коли може запрацювати українсько-канадський космодром 5.00 5 1
Бізнес / Технології
02.12.2021 417
Еще материалы раздела «Технології»