НОВОСТИ ДНЯ: США шукають джерела газу для Європи на випадок вторгнення Росії в Україну, - FT  Большая комета пролетит мимо Земли в июле 2022 года  General Motors інвестує $6,5 мільярда у заводи з виробництва електрокарів та батарей - ЗМІ  Ученые нашли кирпичики жизни  Впервые кальмара обнаружили на рекордной глубине в шесть километров  Появился детальный прогноз погоды на март, апрель и май в Украине  Нові штами COVID-19 можуть бути ще більш заразними, - ВООЗвсе новости дня
Бизнес
Экономика
07.12.2021 268

Пекарі поскаржилися на супермаркети: як в Україні накручують ціни на хліб

Значне зростання цін на хліб зумовлене не лише подорожчанням сировини та енергоносіїв, а й умовами, які нав'язують виробникам торгові мережі. Як розповів керівник об'єднання "Укрхлібпром" Олександр Васильченко, супермаркети ставлять умови виробникам, у яких беруть продукцію на продаж. Наприклад, доводиться платити за "вхід".

"Хочу відзначити, що найбільші витрати після сировини – це все пов'язане з торгівлею, витрати на збут. Це чверть витрат, при цьому нам їх просто нав'язують!", – сказав керівник "Укрхлібпрому" в інтерв'ю "Главком".

Проте без супермаркетів у справі продажу продуктів та товаров не обійтись. Як пояснив Васильченко, вони це чудово розуміють і ставлять відповідні умови.

"З'явився новий продукт, щоб його поклали на полицю – плати. Не хочеш цей бонус платити, не потрібно – у тебе продукцію не візьмуть. Хочеш, щоб товар лежав на вищому місці, – плати додатково. Встановили обов'язкові платежі "за обслуговування" – підлогу миють, територію підмітають і так далі", – зазначив керівник "Укрхлібпрому"

Як каже Васильченко, таких поборів є багато. Водночас усе це безпосередньо впливає на собівартість продукту.

Відзначимо, що хліб став одним із рекордсменом з подорожчання серед продуктів в Україні – більш ніж на 15% за рік. Незважаючи на рекордні врожаї, продукт продовжуватиме зростати в ціні, а до Нового року вартість може піднятися ще на 20%. Причина подорожчання полягає у експортній орієнтації галузі.

Як зазначила керівник підкомітету з питань регуляторної політики Ганна Лічман, рекордні врожаї зерна та зернових культур не позначаються на тому, щоб українці мали справедливі ціни на хліб. Так, зростання цін на зерно на міжнародних ринках лише підштовхує ціну хліба в Україні.

Крім того, як кажуть самі пекарі, для того, щоб залишитися на плаву, їм доведеться використовувати менш якісне борошно. А це відповідно призведе до зниження якості самого хлібу.

"Борошно буде із заниженими хлібопекарськими якостями, тобто хліб може виходити не такий пухкий, не такий ароматний, не такий смачний", – розповів президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дудченко.

Вже тепер виробники змушені брати кредити на виплати зарплат. Тому іншого виходу із ситуації, крім підвищення ціни на свою продукцію з одночасним зниженням її якості, вони не бачать.

OBOZREVATEL повідомляв раніше, що в Україні запропонували повернути постійний державний контроль за цінами на "соціальні" продукти харчування. До списку увійшли олія, цукор, хліб, яйця, гречка та інші популярні продукти.

Оценка материала:

5.00 / 1
Пекарі поскаржилися на супермаркети: як в Україні накручують ціни на хліб 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
07.12.2021 268
Еще материалы раздела «Экономика»