НОВОСТИ ДНЯ: США шукають джерела газу для Європи на випадок вторгнення Росії в Україну, - FT  Большая комета пролетит мимо Земли в июле 2022 года  General Motors інвестує $6,5 мільярда у заводи з виробництва електрокарів та батарей - ЗМІ  Ученые нашли кирпичики жизни  Впервые кальмара обнаружили на рекордной глубине в шесть километров  Появился детальный прогноз погоды на март, апрель и май в Украине  Нові штами COVID-19 можуть бути ще більш заразними, - ВООЗвсе новости дня
Бизнес
Экономика
07.12.2021 307

В Україні накрутять ціни на горілку і пиво: коли чекати рекордної вартості алкоголю

Причиною істотного подорожчання стане підвищення акцизної ставки.

В Україні вводяться нові законодавчі правила, які суттєво змінюють розмір акцизної ставки на алкогольні напої, а також саму систему її розрахунку. Пише glavred.net.

У зв'язку з цим варто чекати істотного зростання цін на алкогольні напої. Це передбачено змінами, прописаними в законопроекті №5600.

Коли чекати нових цін на алкоголь

З початку 2022 року в Україні істотно зростуть ціни на алкогольні напої. Причиною подорожчання стане підвищення акцизної ставки.

Нововведення обумовлені новим правилом розрахунку "пивного акцизу", який буде відштовхуватися від кількості етилового спирту в напої.

Нові ціни на алкоголь

Акцизний податок на алкогольні напої підвищиться на 5%:

  • на пиво з солоду ставки підвищаться з 2,78 грн/літр до 2,92 грн/літр (59,82 грн / літр 100%-го спирту при середньому вмісті спирту в напої 5%);
  • на ігристі вина – з 11,65 грн / літр до 12,23 грн / літр;
  • на інші зброджені напої - з 8,02 грн / літр до 8,42 грн / літр;
  • на сидр-з 1,06 грн/літр до 1,11 грн/літр.

Акциз на кожен літр спирту у складі пінного напою складе 59,82 грн. Виходячи з таких цифр, і буде обчислюватися податкова ставка за пляшку. Для інших видів алкоголю акциз також зросте. Підвищення складе в середньому 5%.

Нагадаємо, вперше Мінекономіки запропонували підвищити мінімальні відпускні ціни на деякі види алкогольних напоїв.

Оценка материала:

5.00 / 1
В Україні накрутять ціни на горілку і пиво: коли чекати рекордної вартості алкоголю 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
07.12.2021 307
Еще материалы раздела «Экономика»