НОВОСТИ ДНЯ: Смажені гострі кабачки з часником та м'ятою: оригінальний рецепт  Як закінчиться війна Росії проти України: журналіст WP розповів про бачення США  "Якщо будуть звернення": ГУР – про створення гумкоридорів для жителів Бєлгородщини  День батька в Україні 2023 року: якого числа вітати татусів і як виникло це свято  Капоната: сицилійський рецепт кисло-солодкого рагу з баклажанів  До кінця року. Країна ЄС продовжила безкоштовне розміщення українців  Дощі на заході та півночі: прогноз погоди в Україні на тижденьвсе новости дня
17.12.2021 553

Омікрон: що ми знаємо на сьогодні про новий штам?

Євген Дубровський, лікар-інфекціоніст: Те, що зараз відбувається в інформаційному просторі відносно нового штаму ОМІКРОН вражає. Настільки масивна пропаганда залякування, провокації істерії та паніки розгорнута за відсутності чіткого наукового та клінічного підґрунтя. Що ми знаємо на сьогодні про новий штам?

ОМІКРОН страшніший за ДЕЛЬТУ по кількості смертельних випадків? – поки що, ні.

Омікрон викликає більш складний перебіг? – знову, згідно останніх даних, ні.

https://www.ecdc.europa.eu/.../epidemiological-update...

https://www.ndtv.com/.../omicron-covid-variant-omicron...

ОМІКРОН здатний швидко розповсюджуватись та заражати? – так. Але це ще ні про що не каже. Тому що МУТАЦІЇ ВІРУСІВ – це нормальний, природній процес, який тривав, триває і буде далі тривати.

ДЕЛЬТА – поганий, агресивний штам. Це всіх влаштовує? Серйозно? Зміна штаму на менш агресивний (згідно поточним даним) це хіба погано???

ОМІКРОН попадає не на порожнє підґрунтя. Наша імунна система вже навчена відповідати та розпізнавати коронавірус. Навіть пробивши першу лінію захисту, новий штам (менш агресивний) не зможе переграти вже тренований імунний захист в цілому.

Чому я радію, коли бачу у себе, чи у своїх пацієнтів антитіла?

Це свідчить про те, що один раз вже ковід подолано. Що імунна система залучила необхідні механізми та показала «зуби» вірусу. Не антитіла захищають самі по собі, а вся палітра захисних механізмів. Антитіла – це лише верхівка айсбергу. Але важлива верхівка.

Чи можемо ми захворіти вдруге на ковід від омікрону?

Може так, а може й ні. Час покаже. Поки що, офіційних даних недостатньо.

Але що відомо точно, так це те, що всі, хто мають антитіла є вже загартованими. За антитілами прихований потужний клітинний захист. Без нього – антитіла не виробляються. Ми є ті, хто перемогли ковід та продемонстрували свою здатність створювати потужний опір «загарбникам». І боятись нічого.

https://www.thelancet.com/.../PIIS1473-3099(21.../fulltext

https://www.nature.com/articles/s41586-020-2550-z

Страх та паніка – шлях в безодню. Це знищує наше адекватне сприйняття дійсності та шалено пригнічує імунну резистентність.

Бережіть себе! Цінуйте та підтримуйте свій імунітет. Його намагаються дискредитувати. Але він – наш найкращий захисник та надія. З ним – ніякий ковід не страшний.

Автор: Євген Дубровський

Оценка материала:

5.00 / 1
Омікрон: що ми знаємо на сьогодні про новий штам? 5.00 5 1
Колонки / Колонки / Блоги
17.12.2021 553
Еще колонки: Колонки / Блоги
 • Вагнер против армии РФ? Или логика пленения комбрига Вагнер против армии РФ? Или логика пленения комбрига

  Игорь Тышкевич: Вечер перестал быть скучным после сообщений о боях ЧВК «Вагнер» с 72 бригадой… Министерства обороны России на подступах к Бахмуту. Бой, который, вероятнее всего, сопровождался потерями с обоих сторон завершился пленением командира бригады и записью его «покаянного видео». В этой новости всё было прекрасно. Часть наблюдателей уже поспешили сделать вывод о начале, чуть ли не войны между российскими силовиками. Ещё более блистательными были выводы о попытке покушения на Пригожина. Но, давайте попробуем разобрать данный кейс.

 • Том Купер, війна в Україні. Гра кутів, напрямків та відстаней Том Купер, війна в Україні. Гра кутів, напрямків та відстаней

  У дописі від 30 травня Том Купер пише, що «тиха фаза» наземної війни добігає кінця, проте, тим часом, точиться запекла війна в повітрі. Ми не перекладали першу частину його звіту, оскільки там, головним чином, перераховано численні удари російських ракет по українських містах, що ми й так усі знаємо й переживаємо зараз.

 • Том Купер: війна в Україні. 27 травня 2023. Застереження Том Купер: війна в Україні. 27 травня 2023. Застереження

  «Політичні» міркування Тома Купера завжди пройняті сарказмом. Такий собі знущальний монолог про недосконалість світу – найбільше дістається, звісно, росії, де проблисків розуму він, схоже, вже взагалі не бачить. Наприкінці – критика вилазки в бєлгородську область, сенс якої Куперу не зрозумілий. Обіцяє, що за кілька днів буде новий огляд про стан справ на фронті.

 • Про загальні тенденції масованих ударів РФ по Україні, і наскільки ресурсозатратним є питання ППО Про загальні тенденції масованих ударів РФ по Україні, і наскільки ресурсозатратним є питання ППО

  Іван Киричевський: Навряд чи рашистські обстріли ракетами та «Шахедами» досягають очікуваного пропагандистського результату. Бо тепер і зі сторони ЗСУ активізувались удари в нічний час по ворожим тилам, невідомим ворогу далекобійним озброєнням. І це все викликає у російських «воєнкорів» стан «тривожно», а не стан захоплення влучанням їх «високоточних» ракет по нашій території.

 • Свій серед своїх: суспільство і військо після Перемоги Свій серед своїх: суспільство і військо після Перемоги

  Сергій Собко: Майже півтора року широкомасштабної війни яскраво ілюструють очевидне – регулярного війська недостатньо для боротьби із чисельнішим ворогом впродовж тривалого часу. Тому держава вимушена проводити мобілізацію цивільного населення. Як зазначив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний «Війну починають кадрові військові, а завершують вчителі, інженери, бухгалтери». Саме тому кінцевий результат війни залежить від того, наскільки вчорашні цивільні зможуть адаптуватися до військової служби та до умов бойових дій. Від того, яким сержантом буде вчорашній вчитель, яким сапером – вчорашній інженер і яким стрільцем – звичайний бухгалтер.