НОВОСТИ ДНЯ: Київська ГЕС захищена від ударів з повітря та зсередини, - "Укргідроенерго"  Молода картопля, запечена в духовці з розмарином  Молода картопля в сметанному соусі із зеленню і часником  Україна може виробляти свої ракети з дальністю ураження понад 1000 кілометрів, - Резніков  Стовпчики термометрів досягнуть 30 градусів: синоптики дали прогноз до кінця тижня й розповіли, де чекати на грози  Російська влада, включаючи Путіна, все частіше використовує термін "війна", - Reuters  Обмінники отримають попередження за відмову приймати "зношені" доларові купюривсе новости дня
29.12.2021 721

Молочні підприємства України попередили про зупинку виробництва через ціни на газ

Виробники молочної продукції попередили про зупинку виробництва через високу ціну на газ та звернулися до держави з проханням про запровадження пільгових цін на енергоносії та підписання тристороннього меморандуму з урядом, торговельними мережами та представниками галузі з приводу механізму регулювання цін.

Про це заявив голова Спілки молочних підприємств Вадим Чагаровський, повідомляє ЛІГА.net.

Зазначається, що для підприємств молочної галузі ціни на газ за рік зросли майже у 12 разів: з 4,7 грн за кубометр у січні 2021 року до 50-60 грн за кубометр у грудні 2021 року.

За його словами, останні півроку молочна галузь працює на збиток, а ціни на газ у січні на енергоносії призведуть до зупинки більшості підприємств молочної галузі.

"Ми звертаємось до уряду з проханням провести зустріч та підписати тристоронній меморандум з урядом, торговельними мережами та представники харчової галузі з приводу механізму регулювання цін. Тому що навіть знизивши ціни на енергоносії, ми не зможемо підняти ціни на готову продукцію", – повідомив глава Спілки молочних підприємств.

Крім того, група компаній Молочний альянс також попередила своїх партнерів про неможливість працювати із збитками. Голова наглядової ради компаній Молочний альянс Сергій Вовченко зазначив, що крім цін на газ, піднялася ціна на електроенергію в 2,5 рази.

Зазначається, що ціни на таропакувальні матеріали зросли на 42%, а ціни на сировину — на 25%. Водночас ціни на готову продукцію виробники молочної продукції підняли в середньому на 7%.

"У таких умовах подальша робота даватиме нам десятки мільйонів збитків щомісяця. А це неприпустимо, тому що далі може бути тільки банкрутство. І тоді всі постраждають – від фермера до споживача", – додав Вовченко.

При цьому виробники молочних продуктів заявили, що розуміють проблему держрегулювання ціни на газ для підприємств. Тому заводи звертаються до постачальників сировини з проханням знизити на кілька відсотків ціни на молоко. За словами Вовченка, їхня рентабельність дозволяє це зробити.

"Ми звернулися також до торговельних мереж: прийміть наші економічно обґрунтовані ціни та скоротите дебіторську заборгованість до рівня договірних умов. Ми не ставимо ультиматумів, а лише пропонуємо спільно подолати цю кризу. Від цього всі виграють на перспективу", – повідомив він.

Оценка материала:

5.00 / 1
Молочні підприємства України попередили про зупинку виробництва через ціни на газ 5.00 5 1
Бізнес / Ринки та компанії
29.12.2021 721
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»