НОВОСТИ ДНЯ: Дефіцит бензину на АЗС: як вирішити проблему і скільки коштує паливо в Європі  "Сталінські традиції". За крейсер "Москва" заарештовано главу Чорноморського флоту РФ – ГУР  У Маріуполі виявили ще одне масове поховання - вже четверте  Виїзд студентів за кордон в умовах воєнного стану: що потрібно знати  кремль показово карає командирів російських військ за поразки в Україні - розвідка  В Україну йде літнє тепло, дощі з грозами – лише у двох регіонах  Найсмачніший торт Снікерс: приготувавши раз, ви закохаєтеся в нього назавжди!все новости дня
Бизнес
Технологии
21.01.2022 583

Hubble знайшов аномальну чорну діру, яка допомагає зіркам народжуватися

Завдяки даним, отриманих телескопом Hubble, група астрономів знайшла чорну діру в серці карликової галактики Henize 2-10, яка допомагає створювати зірки, а не поглинає їх.

1642673950-680_21.01.22

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба NASA.

Чорна діра сприяє вогняній бурі в утворенні нових зірок, що відбувається в карликовій галактиці Henize 2-10, яка знаходиться на відстані у 30 мільйонів світлових років від Землі, у південному сузір'ї Компас.

При цьому, у галактиці знаходиться лише одна десята кількості зірок, ніж знайдених у нашій - під назвою Чумацький Шлях.

«З самого початку я знала, що в Henize 2-10 відбувається щось незвичайне і особливе. Тепер Hubble надав дуже чітку картину зв’язку між чорною дірою і сусіднім регіоном утворення зірок, розташованим за 230 світлових років від самої чорної діри», - заявила одна з авторів дослідження професор Емі Реймс із Університету штату Монтана (США).

Цей зв’язок є потоком гарячого газу, що тягнеться через простір зі швидкістю у 1,6 мільйона км на годину, як пуповина, до яскравого зоряного розплідника, де вже знаходиться щільна хмара газу.

Скупчення новонароджених зірок з’являються перпендикулярно потоку, виділяючи його шлях поширення.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародна група астрономів виявила сліди водяної пари в атмосфері екзопланети TOI-674b.

Оценка материала:

5.00 / 1
Hubble знайшов аномальну чорну діру, яка допомагає зіркам народжуватися 5.00 5 1
Бизнес / Технологии
21.01.2022 583
Еще материалы раздела «Технологии»