<
НОВИНИ ДНЯ: Коли фронт відчує американську допомогу? Оптимістичний і песимістичний сценарії  Боррель пояснив, чому США не збиватимуть російські ракети над Україною  Місія Juno NASA відобразила вулканічний світ супутника Юпітера  "Погрілися, пора померзнути": синоптик прогнозує потужну негоду в Україні  Як F-16 вплинуть на перебіг війни в Україні: Євлаш пояснив  "Погрілися, пора померзнути": синоптикиня уточнила прогноз погоди в Україні на четвер  Синоптик назвала точну дату, коли в Україні очікуються заморозкивсі новини дня
Бізнес
Технології
23.01.2022 2456

На древнем Марсе мог быть жидкий океан, несмотря на низкие температуры

Модель, основанная на земных океанах и атмосфере, объясняет, почему Марс мог быть холодным и влажным 3 миллиарда лет назад.

На Марсе 3 миллиарда лет назад мог быть жидкий океан, даже если температура над водой была ниже точки замерзания.

Существуют убедительные доказательства того, что на Марсе когда-то был океан, например, древние береговые линии, но неясно, какие условия могли сделать возможными все особенности, наблюдаемые на планете сегодня. Если бы было достаточно тепло для жидкого океана, должны были бы быть долины, изрезанные реками, но их не наблюдалось. Если бы климат был слишком холодным, на суше был бы лед, что не согласуется с нашими наблюдениями за отложениями горных пород во время исторических цунами.

Теперь Фредерик Шмидт из Университета Париж-Сакле во Франции и его коллеги обнаружили, что жидкий океан мог существовать при температуре над водой чуть ниже точки замерзания. В этом сценарии океан поддерживается достаточно теплым за счет циркуляции воды, что может дать ему температуру около 4,5 градусов.

Шмидт и его команда использовали модель, которая имитирует взаимодействие земных океанов и атмосферы, но изменили параметры, чтобы они соответствовали древней среде Марса, такие как его атмосферный газовый состав и более низкая солнечная энергия. Помимо жидкого океана, модель также предполагает, что вдоль берегов океана могли выпадать умеренные осадки и в значительной степени замерзший южный регион.

Древние климатические особенности, созданные моделью, были похожи на те, что были на Земле миллиарды лет назад, и могли содержать некоторые ключевые ингредиенты для микробной жизни.

"Если бы мы могли путешествовать во времени на 3 миллиарда лет назад, мы могли бы жить на этом древнем Марсе, используя только кислородный скафандр", — говорит Шмидт. "Давление, облака, жидкая вода, океан, дождь, снег и ледники: все они были очень похожи на сегодняшнюю Землю. Не хватало только кислорода".

Исследование показывает, что океан на этой стадии в прошлом Марса вполне правдоподобен, говорит Санджив Гупта из Имперского колледжа Лондона, но это всего лишь симуляция. «Авторы объединяют наблюдения из других исследований с доказательствами существования океана, чтобы связать их результаты, но доказательство существования океана не исходит из моделирования. Нам потребуются более сильные геологические доказательства существования океана», — говорит он.

Оценка материала:

5.00 / 1
На древнем Марсе мог быть жидкий океан, несмотря на низкие температуры 5.00 5 1
Бізнес / Технології
23.01.2022 2456
Еще материалы раздела «Технології»
  • За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити

    Microsoft вже оголосила, що підтримка Windows 10 закінчиться 14 жовтня 2025 року. Після цього для безпечного користування операційною системою потрібно буде щороку платити.

  • Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя

    Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.

  • ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

    Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.

  • Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх

    Після року закритого тестування Bluesky дозволила реєструватися всім. Раніше соцмережа допускала нових користувачів лише за допомогою коду-запрошення, щоб гарантувати, що технологія, яка підтримує мережу, зможе впоратися з трафіком.

  • Гідролокація та підводні дрони Гідролокація та підводні дрони

    Гідролокація та підводні дрони є важливими компонентами сучасних морських технологій, що знаходять застосування як у військових, так і в цивільних сферах. Гідролокація, яка використовує звукові хвилі для виявлення та визначення положення об'єктів під водою, є фундаментальною для підводної навігації, розвідки та мапування. В той же час, підводні дрони, здатні до самостійного виконання задач у водному середовищі, революціонізували підходи до дослідження океанів, оборонної стратегії та екологічного моніторингу. Ця стаття має на меті дослідити історію, технічні аспекти, а також сучасні застосування гідролокації та підводних дронів, з акцентом на їх використанні в Україні.