НОВОСТИ ДНЯ: Чи буде взимку контрнаступ: полковник ЗСУ в запасі Світан розповів, чого очікувати  Грудень в Україні почнеться з 12-градусних морозів   Жданов розповів, чому Україна не висуває Білорусі ультиматум через участь у війні  Прорахунки були фатальними. У США перевіряють невірні прогнози по війні в Україні, - ЗМІ  Мобілізований росіянин у середньому живе одну атаку – експерт  Народний синоптик розповів, чи довго в Україні протримаються морози та коли знову потепліє  "Вимагаємо виведення військ з території України та повернення всіх солдатів додому": у РФ почали бунтувати матері російських вояківвсе новости дня
Життя та Стиль
Події
23.02.2022 3296

Помер Герой України Іван Дзюба

Літературознавець, дисидент, Герой України Іван Дзюба помер 22 лютого. Йому було 90 років.

630_360_1501050972-8629_23.02.22

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на літературознавця, політичного і громадського діяча Миколу Жулинського.

“22 лютого вранці уві сні на 91-му році життя відійшов за межі цього земного світу унікальна людина Іван Дзюба. Одне ім’я вже говорить багато. Багато – бо це один із лідерів національно, духовного відродження другої половини ХХ і початку ХХІ століття. Передусім Дзюба – це інтелектуальний провідник і речник українського “шістдесятництва”. І я сьогодні не можу не згадати слів Ліни Костенко, яка сказала, що Дзюба –це людина, що завжди мала мужність говорити правду", – зауважив Жулинський.

Він згадав про те, як Дзюба свого часу був відсторонений від друку, від участі у літературному і громадському житті багато років, але не покинув свою творчість.

За словами Жулинського, Дзюба останніми роками мав проблеми зі здоров’ям, та все одно продовжував працювати та стежити за літературним процесом і суспільно-політичним життям.

Де і коли відбудеться прощання, наразі невідомо.

Дзюба народився 26 липня 1931 року в селі Миколаївка Волноваського району Донецької області. Дисидент радянських часів, Герой України, академік Національної академії наук України, свого часу був міністром культури, головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. У 1973 році засуджений до п’яти років ув’язнення і п’яти років заслання за свою відому працю “Інтернаціоналізм чи русифікація”, але був “помилуваний”.

Автор десятків публікацій, книг, зокрема про Тараса Шевченка, досліджень про культуру і політику. Серед останніх робіт – книга “Чорний романтик: Сергій Жадан”. Один зі співзасновників Народного руху України та учасник ініціативної групи “Першого грудня”.

Оценка материала:

5.00 / 2
Помер Герой України Іван Дзюба 5.00 5 2
Життя та Стиль / Події
23.02.2022 3296
Еще материалы раздела «Події»