НОВОСТИ ДНЯ: У Раді назвали імена нардепів, у яких забрали зарплати через "прогули"  Президент Азербайджану заявив про можливість підписання мирної угоди з Вірменією  Найближчими днями в Україні збережеться тепло, переважно без опадів  Баклажани, запечені з помідорами та сиром  ЗСУ вже цього року можуть зайти до Криму: військовий експерт назвав ознаки  Щодня били рекорди: за два дні ЗСУ знищили цілу бригаду артсистем – Жданов  Кабачкова ікра в домашніх умовах, як з магазину: найкращі рецептивсе новости дня
Життя та Стиль
Події
23.02.2022 3366

Помер Герой України Іван Дзюба

Літературознавець, дисидент, Герой України Іван Дзюба помер 22 лютого. Йому було 90 років.

630_360_1501050972-8629_23.02.22

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на літературознавця, політичного і громадського діяча Миколу Жулинського.

“22 лютого вранці уві сні на 91-му році життя відійшов за межі цього земного світу унікальна людина Іван Дзюба. Одне ім’я вже говорить багато. Багато – бо це один із лідерів національно, духовного відродження другої половини ХХ і початку ХХІ століття. Передусім Дзюба – це інтелектуальний провідник і речник українського “шістдесятництва”. І я сьогодні не можу не згадати слів Ліни Костенко, яка сказала, що Дзюба –це людина, що завжди мала мужність говорити правду", – зауважив Жулинський.

Він згадав про те, як Дзюба свого часу був відсторонений від друку, від участі у літературному і громадському житті багато років, але не покинув свою творчість.

За словами Жулинського, Дзюба останніми роками мав проблеми зі здоров’ям, та все одно продовжував працювати та стежити за літературним процесом і суспільно-політичним життям.

Де і коли відбудеться прощання, наразі невідомо.

Дзюба народився 26 липня 1931 року в селі Миколаївка Волноваського району Донецької області. Дисидент радянських часів, Герой України, академік Національної академії наук України, свого часу був міністром культури, головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. У 1973 році засуджений до п’яти років ув’язнення і п’яти років заслання за свою відому працю “Інтернаціоналізм чи русифікація”, але був “помилуваний”.

Автор десятків публікацій, книг, зокрема про Тараса Шевченка, досліджень про культуру і політику. Серед останніх робіт – книга “Чорний романтик: Сергій Жадан”. Один зі співзасновників Народного руху України та учасник ініціативної групи “Першого грудня”.

Оценка материала:

5.00 / 2
Помер Герой України Іван Дзюба 5.00 5 2
Життя та Стиль / Події
23.02.2022 3366
Еще материалы раздела «Події»