НОВОСТИ ДНЯ: Путін робить все, щоб перевершити у фашизмі Муссоліні - The Washington Post   Земля віддаляється від Сонця: чи варто хвилюватися жителям планети  Заводи Росії зупиняються: авто за смерть сина вже не купити, а за щоденник треба заплатити майже на 300% більше  "ЗСУ готові гідно дати відсіч окупантам": військовий експерт розповів про тактику на Херсонщині  Рада може запровадити податок на купівлю валюти: в НБУ оцінили, як це вплине на інфляцію  "Щоб піти ва-банк": експерт пояснив, чому окупанти концентрують зусилля на Миколаївщині  В Україні знімуть майже все обмеження на фондовому ринку, введені з початку війнивсе новости дня
Бізнес
Страхування
01.06.2022 370

НБУ збільшив страхові суми за договорами "автоцивілки"

Національний банк України збільшив розміри страхових сум за договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє НБУ.

Так, страхову суму на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну, збільшено із 130 тис. до 160 тис. грн; за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих, - із 260 тис. до 320 тис. грн.

"Збільшення страхових сум за договорами "автоцивілки" дозволить споживачам отримати кращий фінансовий захист. Особливо це актуально в умовах зростання цін на деталі та комплектуючі до автомобілів. Водночас вартість поліса для споживачів суттєво не зросте", - вважають у НБУ.

Крім того, до 80 тис. грн на потерпілого (із 50 тис. грн) збільшено розміри страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, у разі оформлення "європротоколу". Очікується, що це дасть змогу більшій кількості постраждалих у ДТП осіб отримати страхову виплату без виклику на місце аварії представників Національної поліції, часто залучених до оборони країни під час дії військового стану.

З огляду на підвищення страхових сум та збільшення ліміту виплати за "європротоколом", НБУ розширив діапазон значень коригуючого коефіцієнта до базового страхового платежу.

Зазначається також, що інформація про укладені електронні договори "Зелена картка" включатиметься до єдиної централізованої бази даних.

Як повідомлялося, із 1 липня 2020 року Нацбанк став регулятором ринків небанківських фінансових послуг, зокрема, і ринку страхування.

Оценка материала:

5.00 / 2
НБУ збільшив страхові суми за договорами "автоцивілки" 5.00 5 2
Бізнес / Страхування
01.06.2022 370
Еще материалы раздела «Страхування»