НОВОСТИ ДНЯ: Населення Росії вже почали поступово готувати до поразки в Україні - військовий експерт  Україна стоїть принаймні за трьома вибухами у Криму, - CNN  Чому в Україні не розвивається ринок електромобілів та як може відбутися масовий перехід на "зелені" авто: експерти дали відповідь  Експерт порівняв новітню зброю Путіна з російською "Ладою"  Як українці ставляться до військових ЗСУ та ветеранів: дані опитування  У Міносвіти розповіли, як виші будуть навчатися від вересня  Чоловіків не випустять: у Раді не бачать поки причин для відкриття кордоніввсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
24.06.2022 1481

Епіфаній просить Кабмін передати ПЦУ один із храмів Києво-Печерської Лаври

Митрополит Православної церкви України Епіфаній звернувся до уряду з проханням про передачу ПЦУ одного з храмів на території Києво-Печерської Лаври, що зараз підпорядкований Московському патріархату.

Лист опубліковано на сайті ПЦУ.

Епіфаній просить прем'єр-міністра Дениса Шмигаля розв'язати питання про надання ПЦУ одного з храмів на території Верхньої Лаври, які фактично не використовуються для постійних богослужінь (Благовіщенського храму в колишніх Митрополичих палатах, храму Усіх Святих над Економічною брамою або іншого в межах Верхньої Лаври).

"Монополія монастиря Московського патріархату на богослужіння у Лаврі не сприймається більшістю православних в Україні й українським суспільством", – заявив Епіфаній.

За його словами, протягом багатьох років православні віряни й українське суспільство ставлять питання, чому одна із провідних духовних та історичних святинь українського народу монопольно використовується Московським патріархатом.

"Особливо актуальне це питання під час великої агресії Росії. Нам відомо, що навіть серед ченців монастиря Московського патріархату є ті, хто виступають проти подальшого перебування Лаври у зв'язку з РПЦ, бажають розвивати не "русскій мір", а відновлювати давні українські традиції лаврського життя у сім'ї ПЦУ", – заявив Епіфаній.

Він нагадав, що Священний Синод ПЦУ вирішив створити релігійну організацію "Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра" (чоловічий монастир), керівником якої призначено його самого. Для монастирського життя й діяльності Епіфаній просить приміщення на території Верхньої Лаври.

Оценка материала:

5.00 / 3
Епіфаній просить Кабмін передати ПЦУ один із храмів Києво-Печерської Лаври 5.00 5 3
Життя та Стиль / Суспільство
24.06.2022 1481
Еще материалы раздела «Суспільство»