НОВОСТИ ДНЯ: До України прибули перші "ловці" дронів-камікадзе, які захищатимуть енергооб'єкти від ворожих ударів  Як видалити інформацію про себе з Інтернету: Google запустила новий інструмент  В Україні формуються перші у світі ударні роти БПЛА: для чого вони потрібні  Чому потрібно щодня з'їдати по два яблука, а не пити сік: результати дослідження  Чи підніме Путін білий прапор: Пономарьов про можливість переговорів Кремля з Заходом  "Допоможе західним танкам на фронті": Резніков повідомив про серійне виробництво САУ "Богдана"  Повістки від ЖЕКу та оголошення в під’їздах: Жданов пояснив, що з цього законновсе новости дня
03.08.2022 587

Війна. Основні питання та відповіді від Юрія Бутусова

Юрій Бутусов: 1. Коли закінчиться війна? Війна не закінчиться найближчим часом, ні до кінця осені, ні до кінця зими, усі прогнозисти які розповідають про терміни просто намагаються заволодіти увагою публіки. Війна тривала 8 років, і може тривати ще довгі роки.

2. Від чого залежить закінчення війни?

Закінчення війни залежить виключно від здатності української армії завдавати російській армії таких втрат, які вона не здатна відновити.

3. Чи зупиниться Росія якщо захопить Донбас?

Ні. Росія зосередила війська на Донбасі для створення максимальної переваги, оскільки у російської армії не вистачає сил. Російська армія зупиниться тільки там, де вона буде розбита – як була розбита під Києвом, Харковом та Миколаєвим.

4. Чи закінчуються у Росії ракети, снаряди та бомби?

Росія витрачає багато, але вони готувались. Тому Росія зберігає, та значний час буде зберігати перевагу у бойовій техніці та боєприпасах, її запаси боєприпасів та техніки поповнювались останні роки, працює воєнна промисловість.

5. Чому НАТО дає нам так мало зброї?

Насправді, НАТО дає дуже багато зброї, але Україна не створила власних запасів зброї і розгорнула велику армію, тому усе, що дає НАТО з коліс йде на фронт і цього постійно не вистачає. Якщо подивитись на повідомлення у ЗМІ, НАТО надало за 5 місяців понад 450 танків, 18 РСЗВ калібру 227 мм та тисячі керованих та некерованих ракет, понад 250 гармат 155 мм, включно з новітніми САУ, понад 500 тисяч снарядів 155 мм, включно з високоточними самонавідними снарядами, десятки гармат радянських калібрів 152 та 122 мм, сотні тисяч снарядів 152 мм, 122 мм, тисячі реактивних снарядів 122, 220, 300 мм, десятки мінометів 120, 82 мм, десятки тисяч мін до них, майже 100 тисяч ручних гранатометів, понад 2000 ракет переносних зенітно-ракетних комплексів, понад 8000 ракет протитанкових ракетних комплексів, зенітно-ракетні комплекси, протикорабельний ракетний комплекс "Гарпун", десятки радарів, сотні зенітних ракет до ЗРК, сотні авіаційних ракет, 10 гелікоптерів, і велику кількість інших видів озброєння. Нам передали основних озброєнь та боєприпасів набагато більше, ніж у нас було до війни.

5. Чому НАТО не передає нам більшість своєї зброї?

НАТО не може надати нам усі свої запаси зброї, через те, що вони не мали самі великих запасів для великої наземної війни, і тому що Росія, Китай, Іран створюють нові військові загрози у світі, і НАТО має забезпечувати резерви.

6. Коли запрацює ленд-ліз та НАТО дасть стільки зброї скільки потрібно?

Країни НАТО зараз різко збільшують потужності виробництва зброї, але це не можна зробити дуже швидко. Щоб розгорнути масштабне виробництво озброєння НАТО потрібно мінімум рік, по деяких видах - два роки.

7. Чи виграє Україна війну Росії?

Так, стратегічно ми виграємо у війні з Росією, політично та інформаційно на нашій стороні весь світ. Але Росія зберігає військову перевагу, і війна дається нам дуже високою ціною - десятками тисяч життів. Ми зупинили великий російський наступ, але ми не можемо розгромити російські ударні угруповання та знищити російську артилерію. Росія володіє тактичною ініціативою на більшості ділянок фронту.

8. Яка головна перевага України у війні?

Якість людей. Тому і головне завдання війни – зберігати та якісно застосовувати людей. Щоб на той момент, коли зброя НАТО піде на фронт більш масово, у нас були досвідчені та злагоджені війська.

9. Що треба робити державі?

Потрібно готувати армію та країну до багаторічної наземної війни. Для цього потрібна мобілізація усієї країни, чітка оборонна доктрина, документи планування, зміни у якості комплектування, підготовки резервів, застосування військ, зміни у якості забезпечення та організації логістики. Кількість вирішує не все – перевагу створює якість, і саме якісні та системні зміни мають ключове значення.

10. Чи можемо ми звільнити окуповані території?

Інших варіантів закінченні війни нема – поки ми не звільнимо окуповану Україну, війна буде продовжуватись. Росія не хоче миру, вона вимагає капітуляції та фактичного знищення України. Тому наш порятунок – це тільки перемога.

Автор: Юрій Бутусов, журналіст

Оценка материала:

5.00 / 2
Війна. Основні питання та відповіді від Юрія Бутусова 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
03.08.2022 587
Еще колонки: Колонки / Блоги