НОВИНИ ДНЯ: Деякі рішення Байдена щодо України можуть допомогти Трампу, - Bloomberg  У РФ стурбовані економічними витратами на продовження війни в Україні, - ISW  Як зберегти очищену картоплю, щоб вона не потемніла  На Марсі вода могла бути ще раніше, ніж вважалося: вчені дослідили найстаріший марсіанський метеорит  В Україну йдуть дощі та мокрий сніг: де і коли буде мокро  Погода в Україні різко зміниться: готуйтеся до снігу та морозів  Сніг на сході і заході: синоптик розповіла, яку погоду в Україні очікувати 26 листопадавсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
24.09.2022 695

Русі-Україні після Грюнвальдської битви підпорядковувався Тевтонський орден: знайдено унікальний документ

Історики віднайшли у ватиканських архівах оригінал привілейованої грамоти антипапи Іоанна XXIII від 1415 року, згідно з якою Русі-Україні підпорядковувався Тевтонський Орден, який зазнав поразки у знаменитій Грюнвальдській битві.

_galitski_horugvi_u_gryunvaldskiy_bitvi_15_lip_24.09.22

Про це розповів доктор історичних наук, сержант ЗСУ Тарас Чухліб у своєму Facebook. Пише rbc.ua.

Так, у Секретному Архіві Ватикану (Archivio Segreto Vaticano) українськими істориками було виявлено латиномовну папську буллу - оригінал привілейованої грамоти Іоанна XXIII.

"Згідно з цим унікальним документом, який був написаний 16 січня 1415 року в місті Констанці, нашій Русі-Україні в адміністративно-релігійному відношенні підпорядковувався войовничий Тевтонський Орден, що в Пруссії", - повідомляє науковець.

Історик звернув увагу, що це стало можливим внаслідок перемоги давнього українсько-литовсько-польського війська у Грюнвальдській битві 1410 року - знаменитій битві між силами Тевтонського ордену та об'єднаними військами Королівства Польського та Великого князівства Литовського, Руського і Жемайтійського.

Грюнвальдська битва

Нагадаємо, що в битві біля сіл Грюнвальд і Танненберг 15 липня 1410 року війська Королівства Польського та Королівства Руського очолював король Владислав II Ягайло, а військо Великого князівства Литовського, Руського та Жемайтійського - великий князь литовський Вітовт. На їхньому боці також виступили загони кримських татар на чолі з ханом Джелал ад-Діном . Загальну чисельність армії союзників історики оцінюють у 39 тисяч.

З іншого боку, їм протистояли сили тевтонців (27 тисяч воїнів) під проводом Великого Магістра Ульріха фон Юнгінгена.

Перемога союзницьких військ у Грюнвальдській битві підірвала військову могутність Тевтонського ордену та припинила експансію його лицарів на схід. 1 лютого 1411 року було підписано Торунський мир, яким орден повертав переможцям Жемайтію та Добжинську землю, і також виплатив контрибуцію.

Оценка материала:

5.00 / 1
Русі-Україні після Грюнвальдської битви підпорядковувався Тевтонський орден: знайдено унікальний документ 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
24.09.2022 695
Еще материалы раздела «Суспільство»