НОВОСТИ ДНЯ: У РФ закінчуються десантники і не тільки: австрійський експерт Купер відповів критикам контрнаступу  У Польщі археологи знайшли предмети, яким 130 тисяч років: вони належали не Homo sapiens  У ВМС підрахували, скільки іноземних деталей містять в собі російські ракети  Як приготувати найсмачнішу солянку  Скільки українців залишиться до 2033: соціологиня шокувала прогнозом  Військовий облік для жінок. Ляшко поставив крапку у питанні виїзду за кордон з 1 жовтня  Генерал Годжес присоромив критиків контрнаступу ЗСУвсе новости дня
Політика
Світ
11.11.2022 519

Уряд Лукашенка визнав нацистським гасло "Жыве Беларусь"

Міністерство внутрішніх справ Білорусі прийняло рішення внести до списку нацистської символіки та атрибутики гасло "Жыве Беларусь" та відповідь "Жыве".

_belarus_gettyimages_1265677725_650x410_11.11.22

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Радые Свабода".

У міністерстві пояснюють таке рішення тим, що це нібито гасло "30-ї дивізії Ваффен-СС (російська №2, вона ж білоруська №1), яка складалася здебільшого з колишніх бійців частин "Білоруської національної оборони", застосовувалася в антипартизанських операціях" .

Тому на території РБ забороняється "кричати Жыве Беларусь" і відповідати "Жыве" з підняттям правої руки та витягнутою долонею".

При цьому у відомстві не уточнили, чи це є нацистським гаслом без підняття руки або з іншою відповіддю, наприклад, "Жыве вечна", яке використовується частіше.

Зазначимо, що до цього режим білоруського диктатора Олександра Лукашенка заборонив використовувати біло-червоно-білий прапор.

Оценка материала:

5.00 / 2
Уряд Лукашенка визнав нацистським гасло "Жыве Беларусь" 5.00 5 2
Політика / Світ
11.11.2022 519
Еще материалы раздела «Світ»