<
НОВИНИ ДНЯ: Підморгування Путіну і торгівля українськими територіями: чого очікувати від Трампа, якщо він стане президентом  Спека в Україні піде на спад, але не скрізь: синоптики дали прогноз на вихідні  Уряд пропонує збільшити військові видатки на 500 млрд гривень: на що підуть кошти  Чи відступить спека у найближчі 10 днів: з'явився прогноз  17 липня спека до +39°, подекуди пройдуть дощі  Кияни пережили ще один найспекотніший день в історії спостережень  В Україні 17 липня буде найспекотніший день року: прогнозвсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
13.11.2022 3535

Археологи знайшли 2200-річну лазню на узбережжі Червоного моря: як влаштована купальня

Археологи виявили у стародавньому єгипетському місті Береніке на узбережжі Червоного моря руїни грецької лазні віком близько 2200 років - артефакт датується другою половиною ІІІ століття до нашої ери.

tvxhqpgmk9e7cvycahihwg_650x410_13.11.22

Про це повідомляє Live Science. Пише rbc.ua.

Гігантська купальня має дві круглі конструкції, які називаються толи, з 14 ваннами у кожній. У них наливали прохолодну або трохи теплу воду, а також передбачалося окреме приміщення для гарячих ванн.

Надходила до приміщення вода з двох великих водосховищ, що живляться однією свердловиною.

Як розповів доцент Інституту середземноморської та східної культур Польської академії наук Марек Возняк, ця лазня, ймовірно, використовувалася як місце для відпочинку розміщених там військовослужбовців.

Річ у тому, що в той період у Береніке була значна військова присутність, і місто було центром імпорту товарів та бойових слонів зі Східної Африки.

За словами науковця, ця лазня могла використовуватися людьми, які брали участь у цих операціях, наприклад, екіпажами кораблів.

Лазні в часи еллінізму часто "служили місцем для зустрічей і відпочинку після роботи або спортивних вправ, тому вони часто поєднувалися з гімназіями (спортзалами)", зазначив Возняк.

На руїнах купальні не було знайдено жодних написів, але археологи розкопали тут монети та уламки глиняного посуду - ці знахідки й допомогли дослідникам визначити роки активної діяльності лазні.

Раніше команда вчених археологів зробила чимало знахідок у Береніке, зокрема 2300-річний форт та 1700-річне соколине святилище зі стелою, на якій написано загадкове послання.

Багато артефактів, знайдених у місті Береніке, належать до періоду еллінізму Стародавнього Єгипту (приблизно з 323 р. до н.е. по 30 р. до н.е.), часу між смертю Олександра Македонського і смертю Клеопатри VII. У цей час на Близькому Сході процвітала грецька культура, зокрема архітектурні стилі.

Оценка материала:

5.00 / 3
Археологи знайшли 2200-річну лазню на узбережжі Червоного моря: як влаштована купальня 5.00 5 3
Життя та Стиль / Суспільство
13.11.2022 3535
Еще материалы раздела «Суспільство»