<
НОВИНИ ДНЯ: Тихий співагресор Росії: чотири основні сценарії загроз з боку Лукашенка та Білорусі  Куди зник Путін: майор ЗСУ здивував прогнозом  Печиво з шоколадною крихтою: дуже простий рецепт  В Україні 24 квітня дощі та сильний вітер, на півдні до + 24°  В Україні можна отримати водійські права ще до повноліття, але є нюанс  Синоптикиня повідомила, коли відступлять холоди і до України повернеться тепло  Новий закон про мобілізацію: хто втратить відстрочку та які зміни для її отриманнявсі новини дня
Політика
Світ
10.12.2022 428

Путін намагається ввести Захід в оману, говорячи про різні цілі в Україні, - ISW

Кремль, ймовірно, не відмовився від своїх максималістських цілей в Україні, попри те, що прессекретар Кремля Дмитро Пєсков вперше визнав, що нинішня територіальна мета Москви полягає в тому, щоб повністю захопити чотири частково окуповані області України.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Пєсков скористався можливістю ще більше отримати вигоду із прагнення Заходу до переговорів 8 грудня, розширивши висловлювання президента Росії Володимира Путіна щодо планів "приєднання" нових російських територій.

Пєсков заявив, що одна з головних цілей Росії полягала не в анексії нових територій, які зараз не знаходяться під окупацією Росією, оскільки "має ще багато роботи" для повної окупації Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Пєсков також заявив, що Кремль, як і раніше, переслідує свої цілі "демілітаризації" та "денацифікації" в Україні, які підтверджують, що Росія, як і раніше, домагається зміни режиму та ліквідації здатності України протистояти майбутнім атакам чи тиску Росії.

Іншими словами, цілі Кремля залишаються незмінними порівняно з тими, що були поставлені після виходу Росії з-під Києва. Коментарі Пєскова були відображенням військових цілей чи вимог Росії.

Проте кремлівські повідомлення, орієнтовані на Захід, продовжують злити провоєнну спільноту блогерів, які дедалі частіше звинувачують Кремль у відхиленні від своїх початкових військових цілей в Україні.

Путін може навмисно дистанціюватися у своїй риториці від нереалістичних вимог націоналістів щодо воєнних дій Росії в Україні.

Ключові висновки аналітиків ISW

  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що ризик російської ядерної ескалації невеликий.
  • Голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі заявив, що взимку бойові дії в Україні можуть посилитись.
  • Високопоставлений кремлівський чиновник визнав, що Кремль зазнає критики з боку провоєнної спільноти.
  • Українські офіційні особи заявили, що російські війська додатково мілітаризували Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС).
  • Російські війська зміцнили позиції в районі Сватового і провели контратаки в районі Кремінної на тлі контрнаступних операцій українських військ на сході України.
  • Російські війська продовжували наступальні дії на напрямках Бахмут та Авдіївка-Донецьк.
  • Представник російського уряду дав зрозуміти, що слово Путіна — закон, коли йдеться про військову мобілізацію російських громадян.
  • Російська окупаційна влада посилила заходи безпеки на окупованих Росією територіях України.

Нагадаємо, ще 7 грудня російський диктатор Володимир Путін заявив, що так звана спеціальна військова операція може стати тривалим процесом.

Втім, Україна, на відміну від окупантів та їхніх мрій, має інші плани. Президент Володимир Зеленський у своєму зверненні заявив, що з нетерпінням чекає на мирний час для України вже у 2023 році.

Оценка материала:

5.00 / 2
Путін намагається ввести Захід в оману, говорячи про різні цілі в Україні, - ISW 5.00 5 2
Політика / Світ
10.12.2022 428
Еще материалы раздела «Світ»