НОВОСТИ ДНЯ: Що буде, якщо не прийти до ТЦК після вручення повістки: пояснення адвоката  "Путін повторить сценарій відомого диктатора": озвучено прогноз, що його очікує  В Україні заборонили назви, пов’язані з Росією, та імперську символіку  Дощі відступають: прогноз погоди на 22 березня  Не тільки МіГи. Які літаки потрібні Україні, щоб перемогти Росію у небі  В Україну "вривається" справжня весна: де 22 березня буде найтепліше  Навчання українських пілотів на західних винищувачах може зайняти пів року, - генералвсе новости дня
Життя та Стиль
Столиця
14.01.2023 3422

Кияни проголосували за нові назви станцій метро "Дружби народів" та "Площа Льва Толстого"

Водночас кияни підтримали перейменування вулиці Льва Толстого на честь гетьмана Павла Скоропадського.

090831e33cef3286d701722c9894c35f_14.01.23

У застосунку "Київ Цифровий" завершилося голосування за нові назви для кількох вулиць та станцій метро в Києві. Пише ТСН. 

Чергове електронне голосування щодо дерусифікації та деколонізації київської топоніміки тривало від 4 до 11 січня включно.

Користувачі сервісу підтримали чотири з п’яти пропозицій, які винесли на голосування.

Зокрема, проголосували за перейменування станції метро "Дружби народів" на "Звіринецьку" (76% за), а "Площі Льва Толстого" – на "площу Українських Героїв" (83% за).

Водночас кияни підтримали перейменування вулиці Льва Толстого на честь гетьмана Павла Скоропадського.

Щоб уникнути дублювання назв, пропонували також перейменувати вулицю Павла Скоропадського в Печерському районі на честь колишнього міського голови Києва Олександра Омельченка. Цю пропозицію кияни не підтримали, "за" проголосували лише 26%.

88% учасників голосування погодилися з тим, щоб бульвар Перова став Воскресенським проспектом, а проспект Визволителів отримав назву на честь українського художника і співзасновника Української академії мистецтв Георгія Нарбута.

Також 90% підтримали пропозицію дати майбутній станції метро, яка мала називатися "Проспект Правди", назву "Варшавська" (станція розташовуватиметься поряд із Варшавським житловим масивом).

Нагадаємо, в застосунку "Київ Цифровий" від серпня 2022 року можна голосувати за електронні петиції.

Оценка материала:

5.00 / 3
Кияни проголосували за нові назви станцій метро "Дружби народів" та "Площа Льва Толстого" 5.00 5 3
Життя та Стиль / Столиця
14.01.2023 3422
Еще материалы раздела «Столиця»