НОВОСТИ ДНЯ: Українці змінили ставлення до 9 травня  Яскравий Великдень. Чи дозволить погода пригоститися паскою на свіжому повітрі  Чому у бабусі однаково смачніше: секрети та хитрощі приготування пасок  Виплати і статус. Що треба зробити українцям у Польщі до кінця квітня  Іспит на громадянство. Хто отримає відстрочку у два роки: пояснення нардепа  Вночі - до +9, вдень - до +21. Синоптики назвали регіон, де 24 березня задождить  Сі Цзіньпін використовував переговори з Путіним на свою користь: у Bloomberg написали, що так і не отримала РФвсе новости дня
Прес-релізи
Товари та послуги
19.01.2023 112

Заготівля сінажу і його зберігання без втрат та капітальних витрат

Заготівля сінажу і технологія його зберігання в рукавах.

З початком повномасштабного вторгнення та різкого зростання ризиків, інвестиції в будівництво чи реконструкцію інфраструктури тваринницьких ферм відійшли на енний план. Тому в 2022 чимало фермерів шукали альтернативні способи зберігання кормів, які дозволять мінімізувати втрати кормів в процесі їх зберігання і не потребуватимуть значних фінансових вливань.

Будівництво хорошої траншеї для заготівлі сінажу в 2021 обходилося в середньому 35 євро на тонну зберігання. З ростом цін на будівельні матеріали на 20-30 %, можна сміливо стверджувати, що на сьогодні вартість становитиме 42-45 євро/т. Відтак, будівництво силосної траншеї на 3000 т коштуватиме мінімум 126 000 євро.

Що ж стосується реконструкції чи ремонту силосних траншей, то порахувати витрати у цьому випадку складніше. Спершу необхідно оцінити первісний стан споруд, а вже після цього розробляти план заходів та розраховувати їх вартість. Часом, дешевше побудувати нове, ніж ремонтувати старе. Хай там як, будівництво чи реконструкція - це капітальна витрата та заморожування коштів на невизначений термін. В сучасних реаліях, це високоризиково. А от інвестиції в машини для заготівлі сінажу можуть мати місце.

В процесі кормозаготівлі техніка для заготівлі сінажу відіграє надзвичайно важливу роль, і прямо впливає на фінальний результат. Скошування, валкування, підбір, подрібнення, доставка, трамбування - жоден з цих процесів сінажування не обійдеться без сучасної техніки. Рівно так само як і заготівля сіна.

Повертаючись безпосередньо до основного питання, зазначимо. що технологія заготівлі сінажу не передбачає його подальшого зберігання в курганах. Зберігання сінажу в курганах - це найгірше, що можна зробити. Фізичні втрати зеленої маси при зберіганні в кургані становитимуть мінімум 20 %, а кожна тонна сінажу коштує грошей. Відверто кажучи, в умовах повної відсутності місця для зберігання, курган може бути рішенням. Поганим, але рішенням.

Натомість хорошим рішенням стане заготівля сінажу в рукава. Сінаж при зберіганні в рукавах краще збереже свої поживні властивості, фізичні втрати коливатимуться в межах 1-3 %. Важливо, що зберігання кормів в рукавах не потребує капітальних інвестицій на будівництво чи ремонт. В цьому випадку є можливість обирати між придбанням техніки та наданням послуги заготівлі сінажу, які є доволі розповсюдженими в Україні.

Оценка материала:

5.00 / 2
Заготівля сінажу і його зберігання без втрат та капітальних витрат 5.00 5 2
Прес-релізи / Товари та послуги
19.01.2023 112
Еще материалы раздела «Товари та послуги»