НОВОСТИ ДНЯ: В Україну повертаються дощі  Легіонери "Свободи Росії" показали фрагмент бою біля Шебекіно в РФ  Кілька країн погодилися передати свої системи Patriot Україні – Моравецький  "Хто хоче жити": Зеленський порекомендував російським військам залишити Придністровʼя  Сирники за 15 хвилин - рецепт від Андрія Величка  Зодіакальний гороскоп на червень 2023 року для всіх 12 знаків  Закликають замінити Путіна: у Росії опозиція все частіше критикує главу Кремля - розвідка Британіївсе новости дня
16.02.2023 414

Раммштайн-9 або «Вікно Остіна»

Віктор Кевлюк: Бахмут показує, що триває змагання систем доставки вибухівки на голови противника. Основний засіб (більше 75% роботи) – артилерія: в кого її більше, чия краще забезпечена даними для стрільби, чия логістика доставляє боєприпасів більше, швидше відновлює пошкоджені гармати – та сторона здобуває вогневу перевагу. Британська розвідка так і пише: відчуття – як від Першої світової, атаки людськими хвилями і вогонь артилерії, що їх нищить.

Напередодні Рамштайну-9 МО України пан Резніков анонсував основними темами для розгляду такі:

- захист неба (із залученням літаків);

- танкова коаліція;

- боєприпаси;

- тренування персоналу;

- логістика, зокрема ремонт техніки.

Генсек НАТО пан Столтенберг зауважив напередодні зустрічі, що війна Росії проти України зараз є «змаганням логістики».

Незалежно від Рамштайну австрійський аналітик Том Купер нагальні потреби ЗСУ «ось прям зараз» описав так:

а) комунікаційна система, вільна від впливу олігарха;

b) артилерія;

c) боєприпаси до неї;

d) важке піхотне озброєння, міномети і автоматичні гранатомети з величезним запасом боєприпасів саме для них;

е) ще більше систем ППО.

Тобто Резніков закриває оперативну та стратегічну потреби, а Купер пише про тактичну.

Підсумковий брифінг по Раммштайну-9:

Генерал Міллі: «Росія програла стратегічно, оперативно, тактично. Вона платить надзвичайну ціну. … Ми надамо Україні спроможності, підтримку, навчання…».

Міністр оборони США Остін: «Ми ... допоможемо Україні триматися під час весняного контрнаступу. Разом і терміново ми знову надамо підтримку, яку обіцяли Україні».

Крім цього, пан Остін, не акцентуючи уваги на цьому, згадав, що союзники забезпечать і підготують для ЗСУ 8 бригад. А це – 2 корпуси. Ще один у нас вже був.

Що є важливим? Остин сказав:

- весна;

- контрнаступ;

- 8 бригад.

Чи все ж таки Міністр оборони США відкрив росіянам таке собі «вікно Остина»: «Панове в Кремлі! У вас є часу рівно до весни розпочати хоч якійсь наступ, адже як не почнете, то навесні вже й не зможете».

Замисел виглядає непоганим: виснажити противника в оборонних боях на важкій місцевості за несприятливих погодних умов, змусити увести у бій наявні резерви, після чого завдати потужний удар. А може й не один. Свіжими щойно сформованими якісно забезпеченими та діючими за іншими тактиками військами.

Це однозначо призведе до ситуації, коли залісся, навіть маючи ресурси, не зможе завершити широко розрекламовану мобілізацію та сформувати щось військоподібне (пригадаємо колегію МО РФ, де вони міркували як сформувати 67 нових об’єднань, з’єднань та окремих військових частин, зокрема 17 дивізій). Тобто з Рамштайну спонукають бункер швиденько бігти в атаку, інакше сідати за стіл перемовин, за котрий бункер сильно хоче, просто не буде можливості. Через відсутність столу. Виключно – лава підсудних.

Але зараз мене непокоїть відсутність у бажаних кількостях мінометів та автоматичних гранатометів у піхоти. Саме вона в ближніх боях ударно утилізує по батальйону противника в день. Ні танки, ні літаки їй прям зараз нічим не допоможуть.

На фото – наша підбита САУ «Дана».

Автор: Віктор Кевлюк, військовий експерт, полковник ЗСУ

Оценка материала:

5.00 / 2
Раммштайн-9 або «Вікно Остіна» 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
16.02.2023 414
Еще колонки: Колонки / Блоги
 • Том Купер, війна в Україні. Гра кутів, напрямків та відстаней Том Купер, війна в Україні. Гра кутів, напрямків та відстаней

  У дописі від 30 травня Том Купер пише, що «тиха фаза» наземної війни добігає кінця, проте, тим часом, точиться запекла війна в повітрі. Ми не перекладали першу частину його звіту, оскільки там, головним чином, перераховано численні удари російських ракет по українських містах, що ми й так усі знаємо й переживаємо зараз.

 • Том Купер: війна в Україні. 27 травня 2023. Застереження Том Купер: війна в Україні. 27 травня 2023. Застереження

  «Політичні» міркування Тома Купера завжди пройняті сарказмом. Такий собі знущальний монолог про недосконалість світу – найбільше дістається, звісно, росії, де проблисків розуму він, схоже, вже взагалі не бачить. Наприкінці – критика вилазки в бєлгородську область, сенс якої Куперу не зрозумілий. Обіцяє, що за кілька днів буде новий огляд про стан справ на фронті.

 • Про загальні тенденції масованих ударів РФ по Україні, і наскільки ресурсозатратним є питання ППО Про загальні тенденції масованих ударів РФ по Україні, і наскільки ресурсозатратним є питання ППО

  Іван Киричевський: Навряд чи рашистські обстріли ракетами та «Шахедами» досягають очікуваного пропагандистського результату. Бо тепер і зі сторони ЗСУ активізувались удари в нічний час по ворожим тилам, невідомим ворогу далекобійним озброєнням. І це все викликає у російських «воєнкорів» стан «тривожно», а не стан захоплення влучанням їх «високоточних» ракет по нашій території.

 • Свій серед своїх: суспільство і військо після Перемоги Свій серед своїх: суспільство і військо після Перемоги

  Сергій Собко: Майже півтора року широкомасштабної війни яскраво ілюструють очевидне – регулярного війська недостатньо для боротьби із чисельнішим ворогом впродовж тривалого часу. Тому держава вимушена проводити мобілізацію цивільного населення. Як зазначив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний «Війну починають кадрові військові, а завершують вчителі, інженери, бухгалтери». Саме тому кінцевий результат війни залежить від того, наскільки вчорашні цивільні зможуть адаптуватися до військової служби та до умов бойових дій. Від того, яким сержантом буде вчорашній вчитель, яким сапером – вчорашній інженер і яким стрільцем – звичайний бухгалтер.

 • Білгородський ляпас: який нам з того резон? Білгородський ляпас: який нам з того резон?

  Юрій Богданов: Чому невідомі патріоти Росії роблять те що роблять в Білгородській області? А до цього щось таке було в Курській і Брянській.  Поясню кілька базових положень.