НОВОСТИ ДНЯ: Хто такі бійці легіону "Свобода Росії": учасники операції на Бєлгородщині розповіли про себе  В Україні оголосили штормове попередження: які регіони накриють потужні грози  Нова війна на Близькому Сході: чому конфлікт "Талібану" і Ірану вигідний Україні  Вченим вперше вдалося зафіксували гігантський циклон на північному полюсі Урану  "Хочуть розчленувати нашу країну": Лавров пожалівся на західні країни, які планують передати Україні F-16  Дощі на півдні й сході, місцями гроза: прогноз погоди на сьогодні  "Йде війна на всіх напрямках": у Путіна заговорили про загрозу для Росіївсе новости дня
16.03.2023 449

Потік нафтодоларів до Москви різко скоротився завдяки обмеженню цін, - МЕА

Доходи Росії від експорту нафти в лютому 2023 року впали ще на 2,7 млрд доларів до 11,6 млрд доларів через набуття чинності ембарго ЄС на нафтопродукти. Це на 42% менше ніж рік тому.

_nafta_truba_gettyimages_658216694_9_650x410_16.03.23

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Як зазначається у доповіді, бюджетні надходження Москви від продажу нафти склали 6,9 млрд доларів, що становить лише 45% від рівня роком раніше.

У той час як видобуток нафти в Росії залишався близьким до довоєнного рівня в лютому, російський експорт на світові ринки скоротився більш ніж на 500 тисяч барелів на добу до 7,5 млн барелів на добу.

За даними МЕА, у лютому експорт російської нафти впав на 500 тис. барелів на добу до 7,5 млн барелів на добу.

Постачання в ЄС за місяць впали на 760 тис. барелів на добу до 580 тис. барелів на добу порівняно з більш ніж 4 млн барелів на добу на початку 2022 року.

За останній рік 4,5 млн барелів на день російської нафти, яка раніше прямувала до ЄС, Північної Америки та ОЕСР, Азії та Океанії, були змушені шукати альтернативні шляхи збуту.

Покупці в Азії, а саме в Індії і меншою мірою в Китаї, охоче брали партії сирої нафти зі знижкою, але частка російської нафти в їх структурі імпорту може стати занадто великою, щоб почуватися комфортно, зазначають у МЕА.

За даними агентства, у лютому на Росію припадало близько 40% та 20% імпорту нафти до Індії та Китаю відповідно. Минулого місяця на ці дві країни припадало понад 70% російського експорту сирої нафти.

МЕА наводить дані Argus Media Group і Kpler, згідно з якими середньозважена експортна ціна на російську нафту склала 52,48 доларів за барель порівняно зі стелею 60 доларів. Оцінки наведені на умовах FOB, що не включає витрати на доставку та страхування.

Нагадаємо, середня ціна на нафту основної російської марки Urals у лютому 2023 року впала до 49,6 доларів за барель. Це у 1,86 разів нижче, ніж у лютому 2022 року. При цьому нафта марки Brent торгувалася понад 80 доларів.

Оценка материала:

5.00 / 2
Потік нафтодоларів до Москви різко скоротився завдяки обмеженню цін, - МЕА 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
16.03.2023 449
Еще колонки: Колонки / Блоги
  • Про загальні тенденції масованих ударів РФ по Україні, і наскільки ресурсозатратним є питання ППО Про загальні тенденції масованих ударів РФ по Україні, і наскільки ресурсозатратним є питання ППО

    Іван Киричевський: Навряд чи рашистські обстріли ракетами та «Шахедами» досягають очікуваного пропагандистського результату. Бо тепер і зі сторони ЗСУ активізувались удари в нічний час по ворожим тилам, невідомим ворогу далекобійним озброєнням. І це все викликає у російських «воєнкорів» стан «тривожно», а не стан захоплення влучанням їх «високоточних» ракет по нашій території.

  • Свій серед своїх: суспільство і військо після Перемоги Свій серед своїх: суспільство і військо після Перемоги

    Сергій Собко: Майже півтора року широкомасштабної війни яскраво ілюструють очевидне – регулярного війська недостатньо для боротьби із чисельнішим ворогом впродовж тривалого часу. Тому держава вимушена проводити мобілізацію цивільного населення. Як зазначив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний «Війну починають кадрові військові, а завершують вчителі, інженери, бухгалтери». Саме тому кінцевий результат війни залежить від того, наскільки вчорашні цивільні зможуть адаптуватися до військової служби та до умов бойових дій. Від того, яким сержантом буде вчорашній вчитель, яким сапером – вчорашній інженер і яким стрільцем – звичайний бухгалтер.

  • Білгородський ляпас: який нам з того резон? Білгородський ляпас: який нам з того резон?

    Юрій Богданов: Чому невідомі патріоти Росії роблять те що роблять в Білгородській області? А до цього щось таке було в Курській і Брянській.  Поясню кілька базових положень.

  • Зведення з фронту. Дещо про Бахмут та "Сіверський контекст" Зведення з фронту. Дещо про Бахмут та "Сіверський контекст"

    Костянтин Машовець: На Лиманському напрямку командування військ противника продовжує спроби покращення своїх позицій на тактичному рівні за рахунок вводу у бій частково поповнених підрозділів 2-го армійського корпусу (АК) Південного воєнного округу (ПівдВО) та 20-ї загальновійськової армії (ЗВА) Західного ВО. Зокрема, протягом останніх двох тижнів у бій були введені підрозділи 123-ї та 127-ї окремих мотострілецьких бригад (омсбр) 2-го АК та 254-го мотострілецького полку (мсп) 144-ї мотострілецької дивізії (мсд) 20-ї ЗВА по наступним напрямкам:

  • Мы наблюдаем начало путинского переселения народов: России нужны солдаты и рабочая сила Мы наблюдаем начало путинского переселения народов: России нужны солдаты и рабочая сила

    Владимир Фесенко: 10 мая появился указ Президента РФ о призыве граждан Российской Федерации, пребывающих в запасе, на военные сборы в 2023 г. Вот вам россияне и новая волна мобилизации, правда, пока, в скрытом виде – под прикрытием призыва на военные сборы. Это, наверное, запоздалое поздравление Путина россиянам с 9 мая. При этом два пункта этого указа российского президента носят секретный характер. К чему бы это? А может сборы будут проводиться на оккупированных территориях Украины?