НОВИНИ ДНЯ: Як приготувати найніжніші та найсоковитіші відбивні: допоможе цей секретний інгредієнт  Коли Андрія Первозванного 2024 року: святкуємо за новим календарем, історія, традиції  Буде "особливість": синоптикиня розповіла, на яку погоду чекати в п'ятницю в Україні  Британська розвідка оцінила "могутність" Чорноморського флоту РФ після 1000 днів війни  Сало по-гуцульськи: стародавній рецепт ароматної закуски на зиму  Україну замете не на жарт. Які області засипле снігом найближчим часом  РФ за 10 днів втрачає стільки, як СРСР в Афганістані за 10 років – експертвсі новини дня
Бізнес
Технології
20.03.2023 502

Чому крижана оболонка супутника Юпітеру обертається швидше за ядро: нове дослідження

Причиною можуть бути океанські течії під поверхнею супутника.

0bba8e75b62a8128f48d9f6259553113_20.03.23

Дослідники з Каліфорнійського технологічного інституту в США та Університету Хоккайдо в Японії розкрили таємницю крижаної поверхні супутника Юпітера - Європи. Пише ТСН. 

Про це пише ScienceAlert.

Вчені впевнені, що під крижаною оболонкою супутника Юпітера Європи ховається океан із солоної води, яка циркулює навколо кам'янистих надр цього світу. Вчені вважають, що рух води можливо призводить до того, що оболонка Європи обертається то швидше, то повільніше з часом. Тобто швидкість її руху відрізняється від швидкості обертання внутрішньої частини супутника.

Юпітер спричиняє припливні сили на Європі. Разом із тепловою енергією, яка виділяється внаслідок радіоактивного розпаду, тепло з надр Європи піднімається через океан до замерзлої поверхні та провокує течії. Ця сила настільки потужна, що здатна зрушити з місця крижаний панцир супутника. Товщина цієї криги точно невідома, але науковці стверджують, що вона може становити від 15 до 25 кілометрів.

"Для мене було абсолютно неочікувано, що того, що відбувається в океані, може бути достатньо, аби вплинути на крижану оболонку. Це було величезним сюрпризом", - сказав вчений Роберт Паппалардо.

Нагадаємо, космічний апарат NASA здійснив свій 48-й близький обліт Юпітера і надіслав на Землю нову порцію  фотографій планети. Але в NASA заявили, що через технічні проблеми з камерою апарату, йому вдалося зробити всього 44 із запланованих 214 зображень.

Оценка материала:

5.00 / 2
Чому крижана оболонка супутника Юпітеру обертається швидше за ядро: нове дослідження 5.00 5 2
Бізнес / Технології
20.03.2023 502
Еще материалы раздела «Технології»