Життя та Стиль
Суспільство
Як зміняться відносини між українцями і поляками після війни: опитування
Після закінчення війни польсько-українські відносини будуть кращими, ніж до початку вторгнення. Так вважають майже 90% біженців.
Лише 6% опитаних думають, що відносини між двома країнами не зміняться, повідомили TRAVEL РБК-Україна в міграційній платформі EWL.
Що впливає на відносини поляків та українців
89% біженців переконані, що взаємини Польщі та України в майбутньому стануть кращими. Такі результати опитування "Воєнні біженці з України. Рік у Польщі", проведеного платформою EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії Прем’єр-міністра Польщі.
Автори дослідження впевнені, що це наслідком підтримки України та солідарної позиції поляків з перших днів російського вторгнення. Допомога реалізувалося завдяки заходам із допомоги з боку центральних органів влади, органів місцевого самоврядування, підприємців та громадських організацій.
"І, звісно, завдяки підтримці усього польського народу, який включився у допомогу з перших хвилин повномасштабного вторгнення. У багатьох поляків і зараз живуть біженці з України. Наприклад, багатодітні жінки, яким складно орендувати житло. Нам відомі приклади, коли жінки із півночі або півдня України вже поверталися додому, коли там стало більш-менш безпечно, але взимку через посилені обстріли та виключень світла знову поїхали до польських родин, які вже їх приймали і запросили перечекати складний час", – розповідає голова правління EWL Анджей Коркус.
Така підтримка зміцнює відносини між країнами на людському рівні.
"Звичайно, українські біженці бачать, як активно Польща бореться за Україну на всіх рівнях – політичному, воєнному, дипломатичному. Своєю чергою, вони чують від поляків захоплення героїчного боротьбою і витривалістю українців", – наголошує він.
Половина біженців бували в Польщі до війни
Дослідження також показало, що майже половина (45%) біженців у Польщі вже відвідували цю країну до війни. Тоді головною метою їхнього перебування досі був не заробіток (8%), а туристичні поїздки (18%).
Це підтверджує результати попередніх досліджень платформи EWL, згідно з якими переважна частина біженців, працевлаштованих у Польщі, не мала досвіду праці в цій країні до початку війни. Зараз же у Польщі працевлаштовані 82% українських біженців.
Майже кожен десятий опитаний відвідував родичів чи друзів у Польщі, тоді як 9% бували в Польщі просто проїздом.
Опитування провели 10-16 лютого 2023 року. Загалом у 34 польських містах опитано 400 громадян України, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року.
Нагадаємо, ми писали, що зміниться для біженців після отримання "карти побиту" у Польщі.