НОВОСТИ ДНЯ: Якою буде зима 2024 в Україні: чи будуть морози і сніг  Народжуваність в Україні може побити антирекорд і впасти до найнижчого у світі рівня – WSJ  Соте з баклажанів: класичний рецепт  Прогноз погоди на жовтень: чи потішить другий місяць осені теплом  "Це не просто війна Путіна": як у Фінляндії трактують вторгнення РФ до України  У Зеленського розкрили "божевільні" витрати Путіна на війну в Україні  Якою буде погода в Україні в кінці вересня та на початку жовтня: прогноз синоптиківвсе новости дня
Прес-релізи
Товари та послуги
06.06.2023 81

Що потрібно знати про здоров'я суглобів

 

Суглоби змушені постійно витримувати високі навантаження. По суті вони працюють цілодобово, здійснюючи мільйони рухів. Ризики запалень, дегенеративних змін високі, ті чи інші проблеми із суглобами зустрічаються у 80% людей.

Найчастіше захворювання на відгуки лікарів – артрит. Це збірна назва комплексу запальних реакцій різної етіології. Раніше вважалося, що на артрити страждають люди віком від 60 років, але вже стало очевидно – патологія може турбувати і в молодому віці. Хвороба розвивається і натомість пошкодження суглобів, сильного переохолодження, фізичного перенапруження.

Реально оцінити стан здоров'я дозволить КТ суглобів. Дослідження проводиться на високоточному інноваційному обладнанні, що дає достовірні результати. Можна робити КТ одного суглоба чи кількох. За результатами діагностики лікар зможе оцінити стан тканин, поставити діагноз та дати прогнози щодо лікування. Також комп'ютерну томографію суглобів роблять контролю ефективності терапії.

Типи та небезпека артриту

Артрит супроводжується порушенням обміну речовин у внутрішньосуглобових утвореннях. Спочатку запускається запальна реакція, потім руйнується хрящ, патологічний процес зачіпає різні частини суглоба та прилеглі до нього тканини. Страждають на хрящ, синовіальна оболонка, суглобова капсула. Процес у запущеній формі негативно впливає стан серця, нирок, печінки. Принаймні прогресування артрит як викликає суглобові болі, а й негативно впливає працездатність, опорно-рухову систему.

Класифікація артритів ґрунтується на числі суглобів, яке порушено запальним процесом:

- Вражений один – можна говорити про моноартрит.

Торкаються п'ять і більше суглобів – діагностують поліартрит.

Залежно від форми перебігу захворювання може бути хронічним, підгострим, гострим. Гостра форма розвивається зненацька, швидко прогресує. Характер – гнійний, серозний, фіброзний. Коли артрит неухильно прогресує, з'явився давно, можна говорити про хронічний характер патології. Діагноз ставлять при характерних болях протягом трьох місяців і більше.

З огляду на причину появи артрит може бути травматичним, дистрофічним, запальним (або інфекційним). Тому КТ суглоба робити потрібно у разі характерних симптомів, після травм, навіть якщо нічого не турбує. Своєчасне грамотне лікування допоможе зберегти здоров'я.

Коли потрібна лікарська допомога?

Клінічна картина артриту та інших патологій суглобів залежить від ступеня захворювання, клінічного варіанту, але є й загальні неспецифічні ознаки, характерні для всіх основних форм. Пацієнти скаржаться на дискомфорт, відчуття скутості, біль. Вони можуть списувати неприємні відчуття на вік, втому та ігнорувати необхідність лікування. Найправильніше буде відразу записатися на КТ суглобів, пройти комплексну діагностику та проконсультуватися з фахівцем. На ранніх стадіях лікування дає найшвидші результати.

Якщо нічого не робити, патологія прогресує, біль посилюється, дискомфорт стає майже постійним, приєднується набряк. Можуть розвиватися еритеми, гіперемія, хрускіт. У запущеній формі артрит супроводжується шишками у уражених областях, потовщеннями, кривизною та серйозними порушеннями рухової функції.

Де пройти КТ у Києві

КТ суглобів за вигідною вартістю можна зробити в діагностичному центрі Lifescan. Він оснащений сучасним обладнанням, що гарантує індивідуальний підхід до кожного пацієнта. На даний момент є дві філії – у Солом'янському та Шевченківському районах.

Оценка материала:

5.00 / 2
Що потрібно знати про здоров'я суглобів 5.00 5 2
Прес-релізи / Товари та послуги
06.06.2023 81
Еще материалы раздела «Товари та послуги»
 • Онлайн-курс польської мови: Вивчайте мову комфортно та ефективно Онлайн-курс польської мови: Вивчайте мову комфортно та ефективно

  Сучасний світ вимагає від нас постійного розвитку та вивчення нових навичок. Однією з найважливіших навичок є володіння іноземними мовами. Однак вивчення нової мови може бути викликом, особливо якщо у вас обмежений час або можливість відвідувати заняття в офлайні. Саме для таких ситуацій і існують онлайн-курси, що допомагають вивчати польську мову комфортно та ефективно. Завдяки своєму багатому досвіду та професіоналізму, команда UniverPL забезпечує ефективний та цікавий процес навчання для всіх, хто бажає опанувати польську мову.

 • Які особливості мають професійні маски для губ? A.S. Laboratory дає деякі рекомендації Які особливості мають професійні маски для губ? A.S. Laboratory дає деякі рекомендації

  Красивий зовнішній вигляд залежить від правильного догляду за собою. Це не лише стосується шкіри обличчя. Окрему увагу заслуговує шкіра губ. Вона тут максимально чутлива, тому потрібно підбирати особливий догляд. Серед усіх доглядових засобів професійні маски для губ чудово підходять. Вони зможуть забезпечити належний догляд на довгий період. Вам тільки залишається серед усіх різновидів https://aslaboratory.com.ua/maska-dlya-gub-156/ вибрати відповідний засіб, а A.S. Laboratory значно спростить цей процес.

 • Як і де з'явилася горілка Як і де з'явилася горілка

  Історія горілки почалась дуже давно. Хоча часто її називають російським напоєм, насправді немає точних даних щодо періоду та місця її виникнення. Сьогодні  багато країн борються за право називатись батьківщиною горілки, серед них Ближній Схід, Україна, Польща та  Іран. Виробництво такого алкогольного напою налагодили у різних країнах світу. Наприклад, однією з найвідомішою у світі українською горілкою вважається Хортиця. Придбати її в Києві можна в онлайн-супермаркеті Турбо https://turbo.ua/ru/category/horilka/trademarks/khortytsja зі швидкою доставкою та досвідченими кур’єрами.

 • Що таке правило 2-х хвилин та як воно допомагає формувати звички Що таке правило 2-х хвилин та як воно допомагає формувати звички

  Іноді людина хоче завести нові корисні звички, щоб змінити спосіб життя, мислення. Однак вироблення нових схильностей, на думку фізіологів, займає в середньому від 14 до 30 днів, поки формуються нові нейронні ланцюжки.

 • Якісний корм для собак: що вибирають в Україні Якісний корм для собак: що вибирають в Україні

  В чому переваги якісного харчування для собак. На що звенути увагу в Україні. Розглядаємо український бренд Оптіміл.