НОВИНИ ДНЯ: Молдова на засіданні ОБСЄ закличе РФ вивести війська з її території  Портников пояснив, чому війна триватиме довго і який "мир" потрібен Путіну  Що ж таке насправді манна каша: з чого її виготовляють, користь і шкода  Фантастична сума: британський генерал підрахував, скільки грошей та часу потрібно Україні для перемоги  Паста з лимонно-пармезановим соусом: швидкий і вишуканий рецепт  Рівень соціального капіталу: кому довіряють українці  Частка Коломойського в нафтогазовій компанії JKX перейшла в державну власність Великої Британіївсі новини дня
20.07.2023 256

Майже 15% українців з початку війни втратили роботу

Серед тих українців, які наразі не працюють, 77% не працювали і до великої війни, ще 5% після її початку вийшли на пенсію (ймовірно, з числа працюючих пенсіонерів).

Про це свідчать результати опитування Центра Разумкова на замовлення ZN.UA.

Але 10,4% нинішніх безробітних втратили роботу після 24 лютого 2022 року, ще 4,2% — з цієї ж дати звільнилися за власним бажанням. Отже, звичні умови праці й, власне, життя із початком війни змінилися майже для 15% наших співгромадян (див. рис. 1).

Причини втрати роботи різні, але здебільшого вони пов'язані із проблемами у роботодавців і вимушеною міграцією (див. рис. 2). Так, 29,5% серед тих, хто звільнився за власною ініціативою або втратив роботу після 24 лютого 2022 року, основною причиною цього вказували варіант «Закриття підприємства, припинення чи призупинення його роботи», 14,3% основною причиною зазначили скорочення персоналу, 12,9% втратили роботу, бо виїхали із місцевості, де працювали, а 8,7% — бо тимчасово виїжджали за кордон і за цей час втратили роботу. Трохи більше 4%, навпаки, не погодилися на релокацію і втратили роботу через переміщення підприємства до іншого регіону. Майже для 10% опитаних причиною втрати роботи стали сімейні обставини, що змінилися з початком повномасштабного вторгнення. Майже 7,5% вказали, що причиною звільнення стала низька заробітна плата або її невиплати.

Опитування проводилося з 23 по 28 червня 2023 року методом face-to-face у 22 областях України та м. Києві. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Оценка материала:

5.00 / 1
Майже 15% українців з початку війни втратили роботу 5.00 5 1
Бізнес / Ринки та компанії
20.07.2023 256
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»