Прес-релізи
Фінанси
Оскарження рішень податкової служби в адміністративному порядку
Існує два способи захисту порушених прав платника податків: досудове врегулювання, іншими словами - адміністративне оскарження і захист інтересів в суді.
Адміністративне оскарження не є обов'язковою стадією захисту прав і не перешкоджає зверненню платника податків відразу до суду. Але в деяких випадках такий спосіб допомагає заощадити час і ресурси. Про те, які рішення платник податків може оскаржити в адміністративному порядку розповів юрист практики податкового права київської юридичної компанії.
Рішення, які підлягають оскарженню
Під адміністративним оскарженням рішень податкових органів прийнято розуміти дії платника податків щодо подання скарги до вищестоящого органу або подачу заперечень в той самий орган у разі порушення законодавства, а також прав та інтересів платника
– наголошують юристи адвокатського об'єднання "Альва Прайвесі".
Оскарженню при цьому підлягають всі рішення податкового органу, в тому числі і такі:
- податкові повідомлення-рішення - так звані ППР;
- постанови про арешт майна;
- рішення про відмову в реєстрації податкових накладних та коригувань;
- рішення про відмову у видачі ліцензії;
- рішення про відмову в прийнятті таблиці даних платника ПДВ.
Вимоги до скарги
У разі обрання адміністративної форми оскарження важливо підготувати текст скарги відповідно до вимог, які встановлені для даного документу.
Тому, така скарга на рішення податкового органу повинна містити наступну інформацію:
- дані про платника податків: найменування або ПІБ, код, податкова адреса;
- дані про податкові органи, а також дані про рішення, яке оскаржується;
- обставини справи;
- підстави і причини, які дозволять вважати рішення незаконним;
- відповідне нормативне обґрунтування;
- вимоги платника податків;
- відомості про оскарження рішення в суді.
Для подачі скарги Податковим кодексом для платника податків передбачено 10 робочих днів, перебіг яких починається з наступного дня після дати отримання рішення, яке прийнято з порушенням законодавства.
Оскарження рішень податкових органів має ряд своїх особливостей і вимагає ґрунтовних знань як Податкового кодексу, так і правозастосовчої практики, – для належного обґрунтування своєї позиції.
Без допомоги кваліфікованого адвоката в таких питаннях оскаржити рішення податкової служби малоймовірно. Адвокати столичної юридичної компанії мають досвід успішного оскарження рішень і зможуть належним чином захистити порушені права.