НОВИНИ ДНЯ: Чим небезпечні південні циклони взимку: пояснення Укргідрометцентру  Коли і за чиї кошти у Києві встановлять головну ялинку країни: відповіли у КМВА  Чому окупанти бояться морських дронів "Малюк": пояснення генерал-майора СБУ  Потужний циклон залишив Україну. Коли знову очікувати сніг  У Маріуполі за загадкових обставин загинули окупанти: біля них знайшли портрет Путіна  Мобілізація в Україні: кого не зможуть призвати та як отримати відстрочку  Снаряди для України: президент Латвії закликав ЄС купувати боєприпаси у будь-яких країнвсі новини дня
Життя та Стиль
Автоклуб
13.08.2023 1129

Обов'язковий техогляд в Україні 2023: які зміни, що потрібно знати водіям

Оновлення в техогляді транспортних засобів, які зміни відбулися, пише ТСН.

fb7e6d7ac79d68eaf79caad80a9c6624_13.08.23

Кому потрібно обов'язковий пройти техогляд 2023 року

Як часто потрібно проходити технічний огляд, регулюється 35 статтею Закону Про дорожній рух. ТО повинні проходити транспортні засоби, які рухаються магістральними дорогами будь-якої форми власності.

2023 року техогляд стане обов’язковим для таких типів транспортних засобів:

  • Великі вантажні авто, яким понад рік – один раз на рік.
  • Автобуси, які перебувають у користуванні понад 2 роки – один раз на 6 місяців.
  • Вантажно-пасажирські авто вагою до 3,5 тонни, яким понад 2 роки – один раз на 2 роки.
  • Легкові автомобілі, які використовують для роботи в таксі, яким понад 2 роки – один раз на рік.
  • Колісні трактори, що використовуються понад 2 роки – один раз на 2 роки.
  • Спеціалізований автотранспорт (транспорт для усунення аварій і прибирання, автокрани, пожежні автомобілі, автомобільні вежі, сміттєвози, технічна та медична допомога) – щорічно.
  • Колісно-транспортні засоби, які використовуються для транспортування небезпечних, токсичних і легкозаймистих вантажів – один рік від дня виготовлення транспортного засобу та кожні 6 місяців після цього.

Після проведення випробувань транспортного засобу складається протокол, в якому зазначають термін, коли необхідно буде пройти наступний ТО.

Хто може не проходити техогляд:

  • Всі автомобілі, причепи та напівпричепи для них, незалежно від їхнього терміну експлуатації, але за умови, що вони не використовуються для отримання прибутку.
  • Нові легковики та причепи, які використовують для комерційних перевезень, але їхній термін експлуатації не перевищує 2 роки.

19 травня 2023 року Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка повинна вдосконалити процедуру проходження обов'язкового техконтролю транспортних засобів.

Оценка материала:

5.00 / 2
Обов'язковий техогляд в Україні 2023: які зміни, що потрібно знати водіям 5.00 5 2
Життя та Стиль / Автоклуб
13.08.2023 1129
Еще материалы раздела «Автоклуб»