<
НОВИНИ ДНЯ: Чому у бабусі однаково смачніше: всі секрети та хитрощі приготування пасок  Паска, панетоне, коломба: головні відмінності великодньої випічки  На Великдень погода в Україні зміниться, - синоптик Діденко  У Міноборони обіцяють запровадити електронну чергу до ТЦК: коли запрацює  Рецепт легендарної паски від Дарії Цвєк: це щось неперевершене  В Україні утримається суха погода, вдень до +23°  РФ не запрошена на саміт миру, але процес без неї немислимий – заява Швейцаріївсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
15.08.2023 389

Сучасниця мамонтів: на Київщині знайшли рідкісну рослину

У лісі біля Переяслава експедиція екологів підтвердила наявність популяції бруслини карликової, занесеної до Червоної книги України.

a8e450708078892c47c169d6e486f122_15.08.23

Екологи зробили велике наукове відкриття, вперше знайшовши не лише на Київщині, а й на всьому Лівобережжі України найдавнішу рослину-релікт третинного періоду – бруслину карликову. Пише ТСН. 

Про це повідомляє Київський еколого-культурний центр на своїй сторінці у Facebook.

У лісі біля Переяслава експедиція КЕКЦ підтвердила наявність популяції цієї рідкісної рослини, занесеної до Червоної книги України.

Бруслина карликова – релікт третинного періоду, вона росла на Землі ще 1,8 млн років тому і є сучасником мамонтів.

"Це низенький вічнозелений сланкий чагарничок. У дольодниковий період бруслина карликова була досить поширена у всій Євразії. Однак, після відступу льодовика бруслина карликова не могла відновити свій ареал через сильну конкуренцію більш пристосованих та прогресуючих видів. В Україні є лише близько 30 місць її зростання. Довгий час вважалося, що її немає на Лівобережній Україні, а також у Київській області", – йдеться у дописі екологів.

Виявилося, що у дубовому лісі під Переяславом зростає популяція карликової бруслини з 40 рослин. Її знайшов любитель дикої природи із Києва Артем Войналович.

Доктор біологічних наук, завідувач відділу природної флори з Національного ботанічного саду НАН України Віктор Мельник, який брав участь у експедиції КЕКЦ, підтвердив, що це саме бруслина карликова.

Крім того, на цій ділянці лісу ростуть інші червонокнижні рослини: лілія лісова, та дикі орхідеї- коручка і любка.

Разом із Богуславським лісгоспом екологи збираються створити тут пам’ятку природи для охорони цих рідкісних рослин.

Нагадаємо, у Голосіївському парку Києва виявили прибульця – слимака іспанського (Arion vulgaris) – чужорідного виду черевоногих молюсків, батьківщиною якого, за однією з версій, вважають Піренейський півострів.

Оценка материала:

5.00 / 2
Сучасниця мамонтів: на Київщині знайшли рідкісну рослину 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
15.08.2023 389
Еще материалы раздела «Суспільство»