НОВИНИ ДНЯ: Розкішні ялинки, іграшкова кондитерська, олені і 142 тисячі вогників: як прикрасили Білий дім до Різдва  “Нікчемна пародія на демократію”: аналітики The Telegraph про те, як Захід може дестабілізувати режим Путіна  Ігнат підтвердив, що в травні Patriot збив над Брянською областю пʼять російських літаків  Є вітаміни чи ні. Експерт розповіла, чи корисні насправді відварені овочі  Безглузда торгівля в рупіях: Росія не може продавати нафту до Індії, - Reuters  Відомий політолог назвав найбільшу загрозу для України у разі відставки Залужного  Скільки хліба, цибулі потрібно на один кілограм фаршувсі новини дня
Прес-релізи
Інше
22.08.2023 164

Що таке медичний канабіс та що пропонують легалізувати в Україні

Тема легалізації медичного канабісу дуже жваво обговорювали останніми місяцями. Питання медичного канабісу періодично спливає в Верховній раді ще з 2019 року. Спочатку тема була настільки табуйованою, що це викликало нечуваний резонанс. Пізніше, коли пристрасті в суспільстві та серед можновладців трошки вляглись, МОЗ запустив проект закону, який мав легалізувати канабіс. Але результат вийшов не зовсім таким, як очікувалось.

kan_21.08.23

Легалайз в світі: чи такий страшний той канабіс

Резонансні закони не вперше приймають в Раді. В 2020 легалізували гральний бізнес,  слоти Ельсолотс тощо. Але легалізація канабісу — це зовсім не про розваги. Адже між медичним та рекреаційним канабісом є велика різниця:

 • медичний канабіс потрібен для лікування різних розладів та станів;
 • рекреаційний канабіс застосовують для релаксації та розваги;
 • медичний канабіс застосовують виключно за призначенням та під наглядом медичних фахівців;
 • рекреаційний вживають просто за бажанням.

В українському парламенті мова йшла виключно про легалізацію медичного канабісу, статус якого вже давно визначений в багатьох країнах світу. А ось рекреаційний дозволений лише в деяких країнах, та в кількох штатах Америки. Першою країною, яка повністю дозволила використання для власних потреб став Уругвай. Також вільно вживати канабіс можна в Нідерландах. Завдяки цьому в країну пішов великий потік туристів.

В Україні збирались розглянути легалізацію вирощування медичних сортів, їх перероблення та вживання препаратів за призначенням лікаря. Ніякої мови про вільний продаж та вживання в рекреаційних цілях не йшлося. З усім тим в суспільстві виник резонанс саме з приводу вільного доступу до канабісу.

kan__21.08.23_1_1

Що саме легалізували в Україні

Попередньо в проєкті закону передбачалась легалізація медичного канабісу, а також стимулювання сфери для його вирощування, переробки та виготовлення ліків. Це мало б відкрити широкий спектр в медичному застосуванні та стимулювати нову потужну галузь. Фермери б змогли вирощувати та переробляти фармацевтичну сировину рослинного походження, вчені б вивчали можливості медичного канабісу, а пацієнти та лікарі отримали б нові, сучасні та натуральні ліки.

Але в законопроєкті, який прийняли в Раді 7 червня мова йшла лише про:

 • Дозвіл імпортувати ліки імпортного походження;
 • дозвіл експортувати фарматичну сировину, вирощену в Україні.

Тобто можновладці дозволили фермерам вирощувати медичні сорти, але виключно для іноземних ринків. А вітчизняні лікарі та пацієнти отримали доступ до ліків, але тільки до імпортних. Замість того, щоб стимулювати економіку новими галузями, зокрема науковими розробками, фармацевтичними препаратами, депутати вкотре підкреслили аграрну роль України. Все, що дозволили — використовувати українські землі для вирощування сировини, яка в майбутньому поїде до інших країн. Там будуть зроблені ліки, які повернуться до України з націнками. Хто виграє від таких нововведень — поки питання.

Оценка материала:

5.00 / 1
Що таке медичний канабіс та що пропонують легалізувати в Україні 5.00 5 1
Прес-релізи / Інше
22.08.2023 164
Еще материалы раздела «Інше»
 • Кохання на відстані: чи можливо це? Кохання на відстані: чи можливо це?

  Усталена фраза про те, що розлука випробовує почуття на міцність, і сьогодні є доволі актуальною. Адже, незважаючи на доступність спілкування в месенджерах, соцмережах, телефонах тощо, ніщо не замінить живе спілкування, погляди, дотики. Отже, як зберегти почуття на відстані?

  Інше 28.11.2023 186
 • Куди дівати одноразову е-сигарету після використання? Куди дівати одноразову е-сигарету після використання?

  Вейпінг — це частіше альтернатива звичайному курінню. За своїм сенсом процеси максимально різні.

  Інше 07.11.2023 272
 • Як пити віскі прості правила Як пити віскі прості правила

  Географія віскі вже давно вийшла за межі країн, де цей напій вперше з'явився – Шотландії та Ірландії. Правом виробляти цей сорт алкоголю повною мірою користуються Америка, Канада, Індія та Японія. Унаслідок, віскі різних континентів набуває цілого ряду ознак, за допомогою яких розкривається індивідуальний характер різних культур: ірландський алкоголь має характерний торф’яний присмак, а, наприклад, англійський віскі Monkey Shoulder більш солодкий пряний смак з нотою меду.

  Інше 23.10.2023 287
 • Як подолати мовний бар'єр Як подолати мовний бар'єр

  13 ефективних способів подолати мовний бар'єр.

  Інше 02.10.2023 329
 • Маленькие породы собак для жизни в квартире: умные, добрые, милые Маленькие породы собак для жизни в квартире: умные, добрые, милые

  Какие породы собак лучше завести в квартиру? ТОП-5 маленьких пород.

  Інше 25.09.2023 164