Життя та Стиль
Суспільство
Наближається подвійне похолодання з опадами
«Повернемося до прохолодної осені». Два етапи похолодання незабаром та загроза полярного вихору — інтерв'ю з синоптикинею.
Останніми днями природа балує нас потеплінням, але, за прогнозами синоптиків, невдовзі вона поверне в бік справжньої осені та низьких градусів.
Синоптикиня Наталія Голеня, в інтерв'ю для радіо NV, побажала як слід насолодитися теплою суботою, попередила про два етапи похолодання, рекомендувала сприймати їх, як даність сезону та завчасно не лякатися інформації про полярний вихор.
- Розкажіть, будь ласка, чого далі чекати від української осінньої погоди? Дуже вона тепла зараз і трохи навіть дивна.
— В Україні тепер тепло і ми можемо тішитися такою погодою, ще в суботу та неділю. Хоч уже в західних і в північних областях в неділю надійде з північного заходу атмосферний фронт, дощі зумовлять зміну погоди. Ми матимемо в понеділок уже знову ж зниження температури, похолодання, десь вже ближче до норми, яка в цей період. Тобто максимальні температури будуть десь у межах 6−11, 12, на півдні - до 15 градусів.
- Тобто те, що обіцяли дуже різке похолодання, такого не буде? Просто прохолодніше, в межах осені?
— Так, ми повернемося ближче до осені, з понеділка, але температурний фон буде близький до норми, як на цю пору. Вдень температура близько 10 здебільшого, вночі - 1−6, 2−7 тепла. Але не слід розслаблятися, оскільки погода готує нам ще подальше зниження, і за сьогоднішніми розрахунками воно швидше буде десь на 20−22 жовтня, знову ж з півночі зайде холодне повітря арктичного походження і ще буде зниження температури. Вночі вже до плюс-мінусів, тобто +3−3 градуси, А денна температура також буде 1−7 тепла, хіба що на півдні до 10.
- На початку місяця ваші колеги прогнозували, що переважна більшість опадів в Україні випаде після 15 жовтня, а що днями з дощем, чи варто брати з собою парасольку? Ви говорили, що в неділю вже падатиме дощ?
— Так, в неділю — це західні, північні області, в понеділок — це вже решта території країни, проходитиме атмосферний фронт, тому очікуємо на дощі. 17−18 Також північ, схід, центр переважно, там знову з півночі нова порція прохолоднішого повітря, тому знову ж таки можна очікувати на дощі. 20−21 Знову атмосферний фронт зумовить дощі, а, можливо, вище 21−22 в північних, центральних і східних областях місцями і з мокрим снігом.
— Ого, навіть так, хоча ще 9 числа, якщо я не помиляюся, на горі Піп Іван було -6, там фіксували сніг, можна сказати сильний снігопад, а тепер дочекаємося десь на українських рівнинах снігу.
— Так, але не можна сказати, що це аномалія, вже остання декада жовтня, це майже звичайне явище, досить часу, що в Україні ми вже очікуємо на сніг. А на високогір'ї Карпат сніг може бути набагато раніше.
— Час снігу настав, друзі, все нормально, зради зрадної немає від погоди. Різкі пориви вітру спостерігали тижнем, думаю, також усі це помітили. Сильний вітер чекає нас і наступного тижня?
— Не скажу, що проходження атмосферних фронтів зумовить посилення вітру до небезпечних значень, 15−18, максимум 20 метрів за секунду, і то місцями.
— Про бабине літо вже марно запитувати, зовсім до осені ми переходимо, якщо вже і сніг обіцяють, напевно, так.
— Ось це у нас ці дні таке коротеньке-коротеньке бабине літо, оскільки в вересні в нас ще тривало метеорологічне літо. Після першого похолодання ось таке коротке, можна назвати його бабине літо, і знову ж ми повертаємося до більш прохолодної погоди.
- Ще читала про колапс полярного вихору, він не тільки Україні загрожує нинішнього року, можете пояснити, що це таке і коли на нього чекати?
— Це стосується довгострокових прогнозів, це завжди над Полярним колом, над північним полюсом утворюється поле зниженого тиску, воно може зміщуватися в бік Європи чи Азії. І таким чином від цих потоків залежать погодні умови на території України. Я ще, перепрошую, не чула саме про такий хід подій, що цієї зими буде саме цей циркумполярний вихор впливати на погоду Європи. Так, розглядають це кожного року кліматологи, метеорологи процеси, так само як Ель-Ніньйо, Ла-Ніньйо. І цей циркумполярний вихор, ісландський мінімум так званий, як він буде, чи буде посилюватися, чи послаблюватися. Від цього залежать загальні процеси в Європі.