Прес-релізи
IT та зв'язок
Як вибрати геймерський ноутбук за типом накопичувача
Ноутбук, який вибирається виключно для різноманітних відеоігор, багатьма характеристиками відрізняється від універсальної моделі, що призначена переважно для роботи. Висуваються високі вимоги не лише до обсягу оперативної та вбудованої пам’яті, параметрів відеокарти, а й типу накопичувача. Цей елемент відповідає за швидкість і безпеку відтворення, а також зберігання завантажених даних. Тому варто з’ясувати, якими накопичувачами оснащують ігрові ноутбуки.
Класифікація за особливостями
На переважну більшість моделей встановлюють SSD-накопичувачі та HDD-диски. Щоб краще зрозуміти, які саме ноутбуки для ігор підійдуть під запити геймера, слід визначити особливості обох варіантів:
2. HDD. Це класичний жорсткий диск. Більшість геймерських ноутбуків оснащені саме таким накопичувачем. Конструкція елементу представлена міцним корпусом. Усередині нього знаходяться магнітні пластинки. Ними рухається голівка, що записує та зчитує інформацію. Через що робота техніки супроводжується специфічним шумом. Також цей пристрій не належить до енергоефективних. Водночас, на відміну від SSD-накопичувача, HDD-диск характеризується хорошою ремонтоздатністю та збільшеним експлуатаційним ресурсом. Приклади моделей: Asus TUF Gaming, Dell Inspiron 15-5577, Lenovo IdeaPad 3.
Якщо аналізувати ціни на ноутбуки з різними накопичувачами, техніка з класичним жорстким диском виявиться дешевшою.
Особливості інших варіантів
У продажу є геймерські ноутбуки, які оснащують гібридним накопичувачем, що поєднує властивості SSD і HDD. Він характеризується перевагами обох варіантів. Водночас своїми характеристиками більше нагадує вдосконалений жорсткий диск. В асортименті відомих виробників ноутбуків також пропонуються моделі, які отримали eMMC-накопичувач (мультимедійну карту). Його можна зустріти в комплектації переважно бюджетних варіантів, наприклад ACER Nitro 5 AN515. До недоліків пристрою можна віднести невисоку швидкість передачі даних. Однак всього один чіп пам’яті робить мультимедійну карту надійною, завдяки чому вона слугує до 5 років. Водночас такий накопичувач не піддається заміні у разі несправності або вичерпання експлуатаційного ресурсу.