НОВИНИ ДНЯ: Мокрий сніг, а на дорогах ожеледиця: прогноз погоди в Україні на 13 листопада  У британській розвідці пояснили хвилю арештів військових керівників у РФ  Черговий рекорд. Вартість Bitcoin перевищила 86 тисяч доларів  Перший сніг в Україні: синоптики розповіли, в яких регіонах почнеться зима 13 листопада  Прокурорів позбавили підвищення зарплат наступного року  Трамп хоче скасувати майже 100 розпоряджень Байдена  Для захисту України від Трампа: The Times заявило про можливий альянс Польщі з Британієювсі новини дня
10.02.2024 329

Індійський НПЗ відмовляється закуповувати російську нафту через санкції Заходу, - Reuters

Індійський нафтопереробний завод Bharat Petroleum Corp уникає покупок російської сирої нафти "Сокіл" через західні санкції.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Джерело видання зазначило, що Індія покладається в основному на нафту марки "Юралс", наразі пропозицій щодо сирої нафти сорту "Сокіл" немає, а ринок "Юралс" також став напруженим.

"Нафта сорту "Юралс", провідна експортна суміш Росії, що завантажується з її західних портів, здебільшого поставляється в Азію через ембарго Європейського союзу на російську нафту, при цьому Індія стає її основним покупцем морської нафти", - пише Reuters.

Тим часом, через кризу на Червоному морі перебоїв з отриманням російської нафти Bharat Petroleum Corp не сталося, і компанія купуватиме нафту з будь-якого джерела, поки це фінансово життєздатно.

Санкції проти нафтової галузі РФ

Країни "Великої сімки", ЄС і Австралія ввели стелю цін на російську нафту, що поставляється морем, на рівні 60 доларів за барель. З 5 лютого 2023 року аналогічні обмеження почали діяти на постачання нафтопродуктів із Росії.

Гранична вартість була визначена на рівні 100 та 45 доларів за барель залежно від категорії нафтопродуктів. Повідомляється, що для зміни цих обмежень потрібна згода всіх держав ЄС та членів G7.

Згодом санкції країн Заходу призвели до того, що половина російського експорту нафти та нафтопродуктів у 2023 році пішла до Китаю, тоді як частка Індії зросла за два роки до 40%. Частка Європи в експорті нафти з Росії впала вдесятеро – приблизно до 4-5%.

Раніше повідомлялось, що Японія та інші країни "Великої сімки" планують з 20 лютого посилити правила дотримання стелі цін для імпортерів російської нафти.

Оценка материала:

5.00 / 2
Індійський НПЗ відмовляється закуповувати російську нафту через санкції Заходу, - Reuters 5.00 5 2
Бізнес / Ринки та компанії
10.02.2024 329
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»