НОВИНИ ДНЯ: Зупинити Путіна в Україні: Байден назвав завдання останніх місяців на посаді президента  Перед вихідними дощі в Україні продовжаться: де будуть опади  В Україні найближчим часом збережеться суха та комфортна погода  "Про безповоротне припинення спеки поки що не йдеться": синоптикиня дала прогноз для України  Погода здивує різноманітністю. Синоптик дала прогноз на 25 липня в Україні  У частині областей – дощі, а подекуди й грози: якою буде погода в Україні 24 липня  На заході дощі з грозами, а на півдні спека до +34: прогноз погоди на 24 липнявсі новини дня
Прес-релізи
Фінанси
20.02.2024 284

Виведення коштів з рахунку ФОП: що варто знати?

Відкриття та ведення ФОП значно простіше за утримання підприємства. Хоча з організаційного погляду в цих двох процесів є багато спільного. Для фінансової діяльності ФОПу потрібно відкрити поточний рахунок у банку, з якого можна та потрібно здійснювати всі основні розрахунки з контрагентами та виводити кошти.

Поточний рахунок ФОП може відкрити в банку UnexBank онлайн за посиланням https://unexbank.ua/raxunok-dlia-fop або фізично у відділенні. Такий рахунок може бути гривневим, валютним або мультивалютним, тобто обліковувати кошти від операцій в національній та іноземних валютах одночасно. До поточного рахунку доцільно прив’язати картку, якою можна розраховуватися, переказувати та знімати кошти.

При відкритті рахунку ФОП не зобов’язаний повідомляти про це податкову службу, оскільки банк автоматично передає інформацію, а рахунок потрапляє на облік на загальних підставах. Поточний рахунок необхідний ФОПу для прозорої звітності, оскільки розрахунки з підприємницької діяльності за допомогою особистого рахунку заборонені. А дохід на такому рахунку може бути прирівняний до доходу фізичної особи, з якого потрібно сплатити податок у розмірі 18% та військовий збір у розмірі 1,5%. Навіть вивівши ці кошти на підприємницький рахунок, ФОП ризикує отримати необґрунтовані податкові витрати чи штраф від регулюючого органу.

З підприємницького рахунку ФОПи мають право здійснювати витрати щодо професійної діяльності та витрачати як дохід підприємця. Розраховуючись у магазинах чи з іншими юридичними особами за придбані товари та надані послуги з ФОП-рахунку, важливо підкріпити платіж квитанцією, договором, які обґрунтують витрати на користь підприємницької діяльності.

На власні потреби гроші можуть бути використані лише після їх переказу на особистий рахунок фізичної особи та сплати відповідних податків на доходи. При цьому, переказуючи кошти на рахунок фізичної особи, ФОП розцінюється як податковий агент. Сплата податку залежить від форми оподаткування, яку використовує підприємець.

Особливо важливо враховувати звітність при переказуванні коштів з підприємницького рахунку рідним. Податкова може розцінити такі перекази як оплату праці без належного працевлаштування з метою уникнення податкових зобов’язань.

При взаєморозрахунках між рахунками ФОПів, кожен з них має внести операцію до звітної форми 4ДФ, а отримувач доходу — сплатити податок в обсязі, відповідно до своєї групи оподаткування.

Вивести кошти з рахунку ФОП можна двома способами:

- зняти готівку в касі чи терміналі банку з комісією. Операції з сумами до 400 тис. грн здійснюються вільно, перевищення ліміту призводить до обліку операції фінмоніторингом;

вивести кошти з підприємницького на особистий рахунок.

Для виведення коштів з валютного рахунку банки використовують конвертацію, оскільки напряму переказувати валюту з підприємницького рахунку на фізичний заборонено. При цьому варто зважати на підвищену комісію. ФОП також не може зняти валюту в банкоматі або у касі банку. Для цього все одно потрібно переказати кошти на особисту картку.

До виведення коштів з господарського рахунку ФОП варто ставитися виважено та уважно, щоб уникнути неочікуваних комісій, податкових порушень та інших фінансових ускладнень.

Оценка материала:

5.00 / 4
Виведення коштів з рахунку ФОП: що варто знати? 5.00 5 4
Прес-релізи / Фінанси
20.02.2024 284
Еще материалы раздела «Фінанси»
  • Робота в Нідерландах для українців: можливості та перспективи Робота в Нідерландах для українців: можливості та перспективи

    Нідерланди, з їхніми мальовничими каналами, тюльпановими полями та вітряками, приваблюють не тільки туристів, але й українських шукачів роботи. Ця європейська країна відома своєю відкритістю, високими стандартами життя та стабільною економікою. У цій статті ми розглянемо, які можливості та перспективи чекають на українців, які вирішили працювати в Нідерландах.

    Фінанси 23.07.2024 425
  • Основні страхи при впровадженні ERP системи на підприємстві. Як їх подолати та міфи, які існують Основні страхи при впровадженні ERP системи на підприємстві. Як їх подолати та міфи, які існують

    Дізнайтесь які є міфи про впровадження ERP систем та як їх подолати для успішного впровадження.

    Фінанси 07.07.2024 399
  • Как сегодня развивается краудлендинг в Украине Как сегодня развивается краудлендинг в Украине

    Краудинвестингом называют инструмент, с помощью которого можно привлечь деньги или вклады в новый проект. Краудинвестинг позволяет решить основную проблему — недостаток стартового капитала. Инвестор, который вносит свои средства, тем самым помогает открыть другому его бизнес. За это в будущем он может рассчитывать на доход и получение акций. Одно из набирающих популярность направлений краудлендинг Украина только начинает осваивать. Подробнее об этом типе финансирования — далее.

    Фінанси 28.05.2024 326
  • История Dash и особенности криптовалюты История Dash и особенности криптовалюты

    Каждый криптопроект изначально создается для решения определенной проблемы. Часть монет задумываются для проведения анонимных переводов между пользователями. К таким криптовалютам относится и DASH, курс которой является волатильным, как и у остальных цифровых активов.

    Фінанси 08.05.2024 428
  • 300 000 активних криптогаманців Trustee Plus 300 000 активних криптогаманців Trustee Plus

    Trustee Plus зібрав під своїм крилом понад 300 000 криптогаманців та упевнено закріплює свій статус як проєкт Web3, що найдинамічніше розвивається в Україні. Ця заява привернула увагу спільноти галузі, підтвердив тим самим впевнений крок вперед від компанії.

    Фінанси 01.05.2024 477