<
НОВИНИ ДНЯ: Байден про угоду з Україною: США не відправлятимуть війська, але будуть давати зброю  Росія втручатиметься у вибори президента США, щоб скоротити підтримку України, - Bloomberg  Замороженого на 46 000 років черв'яка повернули до життя – він почав народжувати дітей  У Раді відповіли, чи буде економічне бронювання від мобілізації  Ваші котлети стануть ресторанною стравою: до фаршу потрібно додати всього лише один інгредієнт  Ціна історії: через унікальну археологічну знахідку в Греції призупинили важливе будівництво  ЗСУ можуть намагатися послабити ППО РФ напередодні поставок F-16, - ISWвсі новини дня
Життя та Стиль
Особисті фінанси
01.05.2024 260

Збитки від шахраїв значно зросли: найпопулярніші схеми з платіжними картками

Кількість незаконних дій з платіжними картками, за якими були понесені збитки, протягом 2023 року в Україні зросла на чверть та становила 272 тисяч операцій.

visa_master_card_gettyimages_845932270_5e16baf6237ff9e6057d0aea49057053_650x410_01.05.24

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу НБУ.

Сума збитків надавачів платіжних послуг, торговців, клієнтів від незаконних дій з платіжними картками за минулий рік становила майже 833 млн гривень. Це на 73% більше, ніж у 2022 році.

Найпопулярнішими шахрайськими схемами, через які потерпали споживачі, були: недоставлення товару після передплати в мережі, дзвінки від імені банків, фішинг, прохання про допомогу через соцмережі тощо.

"Шахраї працюють дуже оперативно, постійно з’являються нові технологічні схеми. Тому всі наші системи повинні працювати превентивно, на упередження шахрайства, також потрібно посилити співпрацю з правоохоронними органами щодо обміну інформацією для сприяння розслідуванню таких злочинів", - зазначила Ольга Лобайчук, начальник управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ.

Дії проти шахраїв

За її словами, з метою зниження рівня платіжного шахрайства учасники платіжного ринку у 2024 році повинні дотримуватися вимог Положення про автентифікацію та застосування посиленої автентифікації на платіжному ринку.

Лобайчук наголосила, що регулятор уважно стежить за тим, як банки опрацьовують звернення клієнтів. Якщо споживач отримує формальну відповідь, у якій відповідальність перекладається повністю на клієнта, НБУ аналізує таку відповідь, щоб зрозуміти, наскільки якісно побудовані процеси всередині фінансової установи.

"Далеко не завжди необачність клієнтів фінустанов стає причиною вчинення шахрайства із їх рахунками", - додала Лобайчук. Окремим банкам вже сьогодні потрібно працювати з внутрішньою системою контролю, в тому числі щодо моніторингу дій своїх працівників, які мають доступ до інформації про рахунки клієнтів.

Нагадаємо, за даними НБУ сума операцій з використанням платіжних карток українських банків за 2023 рік становила 6 трлн 141 млрд гривень. Частка безготівкових операцій досягла 65%. Середня сума із переказу з картки на картку становила 1 972 гривень. Водночас середня сума шахрайської операції зросла на 39% до 3 065 гривень.

Оценка материала:

5.00 / 2
Збитки від шахраїв значно зросли: найпопулярніші схеми з платіжними картками 5.00 5 2
Життя та Стиль / Особисті фінанси
01.05.2024 260
Еще материалы раздела «Особисті фінанси»