Колонки
Колонки / Блоги
В Україні хочуть легалізувати військові компанії. У Раді з'явився законопроект
Народним депутатам пропонують узаконити діяльність міжнародних військових компаній. У Верховній раді зареєстрували відповідний законопроект.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на карту законопроекту №11214 про міжнародні оборонні компанії.
Як йдеться у пояснювальній записці, у разі ухвалення законопроекту оборонні компанії зможуть діяти за кордоном, але сплачувати податки у бюджет України.
Автори законопроекту називають низку причин для легалізації військових компаній:
- збільшення кількості колишніх військових в Україні;
- потреба у групах швидкого реагування з числа досвідчених учасників бойових дій;
- потреба у додаткових надходженнях у бюджет;
- збільшення кількості робочих місць в Україні;
- соціальний фактор (відсутність роботи для чоловіків, поширення неліцензованої зброї, адаптація військових тощо).
Згідно з законопроектом, такі компанії зможуть надавати оборонні послуги - навчання, тактична підготовка, розвідка, конвоювання, забезпечення безпеки фізичних і юридичних осіб, охорона майна та виконання інших завдань.
Нардепи вважають, що оборонні компанії можуть надати послуги як приватним особам (наприклад, індивідуальний захист, охорона об'єктів за кордоном), так і міжнародним інвесторам. На думку парламентарів, оборонна компанія за межами України змогла б забезпечити безпеку та безперешкодну діяльність будь-якого підприємства, створеного за рахунок іноземних інвестицій.
Крім того, у Раді вважають, що створення військових компаній зможе збільшити робочі місця в Україні. Йдеться про утворення пунктів постійної дислокації чи баз для розміщення оборонних компаній на території України. Тобто, як вважають автори законопроекту, це може створити додаткові робочі місця у населених пунктах.
Додамо, що фактично в Україні і зараз існують приватні військові компанії. Вони надають послуги, які дозволені законодавством, наприклад, навчання з тактичної медицини.
ПВК в Росії
Приватні військові компанії виникли у Великій Британії наприкінці 1960-х років, але зараз вони популярні у всьому світі, зокрема, у США та Росії.
Нагадаємо, що Москва залучила приватні військові компанії до війни проти України. Йдеться у першу чергу про ПВК "Вагнера", які брали активну участь у боях за Бахмут. Після повстання колишнього ватажка бойовиків Євгенія Пригожина "вагнерівців" фактично розформували. Їх перекинули у підпорядкування Міноборони РФ та Росгвардії.
Але у Росії є й інші приватні військові компанії. Наприклад, путінська партія "Єдина Росія" створила власну ПВК під назвою "Еспаньола". Як раніше повідомляла українська розвідка, Кремль посилив рекрутинг до цієї ПВК.
Оценка материала:
В Україні хочуть легалізувати військові компанії. У Раді з'явився законопроект02.05.2024