<
НОВИНИ ДНЯ: Чому в Кремлі кажуть про "буферну зону" в Україні: аналітики пояснили  Виїзд чоловіків за кордон: що і для кого зміниться від 18 травня  Чи здатна Україна запобігти новим проривам фронту з боку російської армії: Умєров дав відповідь  Ароматні пончики на сметані: неймовірно смачний і швидкий десерт  Чи хочуть росіяни закінчити війну та на яких умовах: опитування  Застосунок "Резерв+": у Міноборони розповіли, кому це треба та чи відображається там бронювання  Путін назвав справжню мету наступу на Харківщинівсі новини дня
10.05.2024 186

«ЄС не виконує свою частину»: Екс-Головнокомандувач Естонії закликає збільшити військову допомогу Україні

Європейський Союз не виконує свою частину ні у сфері військової підтримки України, ні у сфері фінансування такої допомоги, ні в її кількості, ні в швидкості її надання, що має змінитись.

Terras_10.05.24

Про це в коментарі Guildhall заявив депутат Європейського парламенту, екс-Головнокомандувач Естонії генерал-лейтенант Ріхо Террас.

«Це абсолютно неприйнятно, ми скаржимося на США, на затримку допомоги Україні з їхнього боку, але Європейський Союз не виконує свою частину, навіть у тому, що стосується фінансування (військової допомоги Україні — ред.). Це просто абсурд», — заявив політик.

«Наприклад, давайте подивимося на Францію, яка робить гучні заяви щодо підтримки України, каже, що ця підтримка триватиме стільки, скільки знадобитися, і водночас передбачає 0,01% власного ВВП на таку підтримку України. Це знову таки просто абсурд. Естонія запропонувала, щоб кожен член НАТО визначив 0,25% власного ВВП для допомоги українцям, але лише кілька країн підтримали цю пропозицію», — зауважив європарламентар.

«Так, ми ведемо роботу, але цього недостатньо, ні у швидкості надання такої військової допомоги, ні в її кількості. Це має бути змінено», — підсумував Ріхо Террас.

Зі схожою заявою виступив представник Литви в Європейському парламенті Пятрас Ауштрявічюс, заявивши, що країни ЄС сильно запізнюються з наданням військової допомоги Україні, бо занадто повільно розгортають потужності свого військово-промислового комплексу.

Зазначимо, що раніше в Європарламенті закликали закуповувати зброю для України, одночасно інвестуючи у ВПК ЄС. Депутат Європейського парламенту від Румунії, член комітету із закордонних відносин Драгош Тудораке вважає, що підхід Європейського Союзу до озброєння України має містити два напрямки - виділення коштів на закупівлю озброєнь на світовому ринку і виділення коштів для інвестицій у нарощування виробничих потужностей військово-промислового комплексу ЄС.

Оценка материала:

5.00 / 2
«ЄС не виконує свою частину»: Екс-Головнокомандувач Естонії закликає збільшити військову допомогу Україні 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
10.05.2024 186
Еще колонки: Колонки / Блоги