НОВИНИ ДНЯ: Ідеальний рецепт на Новий рік 2025: як засолити будь-яку рибу за 15 хвилин  Перші дослідження ґрунту з темного боку Місяця розкрили нові факти  Удари ЗСУ вглиб Росії: експерт назвав цілі ракет ATACMS  Бойові дії в Україні можуть припинитися 2025-го: деталі від The Economist  Як приготувати найніжніші та найсоковитіші відбивні: допоможе цей секретний інгредієнт  Коли Андрія Первозванного 2024 року: святкуємо за новим календарем, історія, традиції  Буде "особливість": синоптикиня розповіла, на яку погоду чекати в п'ятницю в Українівсі новини дня
Політика
Світ
21.05.2024 356

У Росії дефіцит пального через удари по НПЗ, їй допомагає Білорусь, - ЦНС

Після кількох вдалих атак на російські нафтопереробні заводи Москва зіткнулась з відчутною нестачею палива. Наразі потреби покриваються шляхом імпорту з Білорусі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Центр національного спротиву.

"Окупована кремлем Білорусь нарощує поставки палива до РФ через дефіцит, що виник через ремонти на ворожих НПЗ", - заявили в ЦНС.

За повідомленнями місцевих жителів, у нафтопереробній сфері Білорусі спостерігається сплеск виробництва авіаційного реактивного пального і його поставок до Росії залізничним транспортом.

Забезпеченням організації охорони перевезення на території Білорусі займаються бойовики терористичного угруповання ПВК "Вагнера", та батальйон охорони МВС РБ.

"Росія без палива - це чудова ілюстрація путінського правління (йдеться про російського диктатора Володимира Путіна, - ред.). Проте режим Лукашенка (самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, - ред.) не здатний покрити дефіцит, і є лише методом латання дір. Але його допомога є свідченням агресії самопроголошеного диктатора проти нашої країни й участь окупованої республіки у війні проти України", - додали в центрі.

Атаки по російських НПЗ

Від початку року українські спецслужби та військові почали здійснювати регулярні атаки по нафтопереробних заводах на території Росії.

Перша атака сталася 21 січня, коли дрони-камікадзе уразили завод "Новатек" в Усть-Лузі. А от крайня атака сталася в ніч на 17 травня. Тоді безпілотники вдарили по Туапсинському НПЗ.

Зауважимо, що завод експортує дизельне паливо і мазут. Останні три місяці він не працював після атаки наприкінці січня і лише нещодавно відновив роботу.

Тим часом США закликали Україну припинити атаки, побоюючись зростання цін на бензин на міжнародному ринку.

Оценка материала:

5.00 / 2
У Росії дефіцит пального через удари по НПЗ, їй допомагає Білорусь, - ЦНС 5.00 5 2
Політика / Світ
21.05.2024 356
Еще материалы раздела «Світ»