НОВИНИ ДНЯ: Україну накриють потужні морози: новий прогноз погоди підірвав Мережу  Залужний піде в президенти? Чи готується екс-головком до виборів  Запіканка зі шпинатом: цікавий рецепт нашвидкуруч  Без сильних морозів: синоптик розповіла, якою буде погода 14 січня  Погода в Україні: синоптики розповіли, чого очікувати 14 січня, та попередили про небезпеку  Прогноз погоди для України погіршився: у яких регіонах буде найхолодніше протягом тижня  Сніг, ожеледиця і до -7 морозу: прогноз погоди на 13 січнявсі новини дня
Життя та Стиль
Столиця
06.06.2024 2034

Археологи підняли із затонулого корабля 30 бочок XVI століття – що в них було

На затонулому кораблі археологи виявили бочку з товаром, який експортувала Швеція.

3e0e18bfea93b9c0ea09496dca128107_06.06.24

Підводні археологи з "Врак" (Vrak) – шведського музею морської археології в Стокгольмі, підняли із затонулого корабля дерев'яну бочку, наповнену Осмондським залізом. Корабель XVI століття затонув біля Балтійського узбережжя Швеції. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це пише Heritage Daily.

Осмондське залізо – це вид заліза, що виробляється шляхом плавлення чавуну в горні. Воно було ключовим експортним продуктом Швеції від Середньовіччя до XVII століття.

Судно, яке отримало назву "Затонулий корабель Осмонда", вперше знайшли 2017 року поблизу Даларо на Стокгольмському архіпелазі. Згідно з дендрохронологічним аналізом, це судно, збудоване у стилі клінкерної кладки, коли краї дощок корпусу накладаються одна на одну, датується 1540-ми роками.

Близько 1553 року палубу відремонтували деревиною, зрубаною в південній Фінляндії, що свідчить про інтенсивне використання та обслуговування судна.

Затонуле судно залишається напрочуд неушкодженим, його головна щогла все ще стоїть, а значна частина вантажу збереглася. Археологи виявили на місці 30 бочок, 20 з яких містили залізо, а решта – дьоготь, попіл та масло.

Крім того, розкопки виявили значну кількість риб'ячих кісток і оленячих рогів сімейства Cervidae, ймовірно, призначених на експорт для виготовлення гребінців, що виділяє різноманітність вантажу корабля.

Бочка із залізом зараз перебуває на консервації.

"Її було неймовірно важко підняти через її вагу та глибину, на якій бочку виявили", - розповів Джим Ханссон, керівник проєкту та морський археолог музею "Врак".

Нагадаємо, археологи розкопали гробницю, яка може належати сину імператора Китаю.

Оценка материала:

5.00 / 3
Археологи підняли із затонулого корабля 30 бочок XVI століття – що в них було 5.00 5 3
Життя та Стиль / Столиця
06.06.2024 2034
Еще материалы раздела «Столиця»